ΟΙ ΒΥΣΣΙΝΙ» ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟ 62’ ΑΛΛΑ ΔΕΧΘΗΚΑΝ ΣΤΟ 75’ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΙΣΟΦΑΡΙΣΗΣ

Ισόπαλη η Κ17 της ΑΕΛ στα Γιάννενα

• Ζ. Ζιάγκας: Δείξαμε βελτιωμένη εικόνα, χάσαμε ευκαιρίες για να «κλειδώσουμε» τη νίκη

Δημοσίευση: 13 Νοε 2017 17:17

Με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στις αποσκευές της επέστρεψε από τα Γιάννενα η Νέων Κ17 της ΑΕΛ σε αγώνα για την 9η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League.

Η ομάδα του Ζήση Ζιάγκα ήταν καλύτερη του αντιπάλου της, έβαλε την μπάλα κάτω και δημιούργησε τις προϋποθέσεις για το νικηφόρο αποτέλεσμα, ωστόσο οι χαμένες ευκαιρίες ιδιαίτερα στο α’ ημίχρονο με τους Πινακά, Μιλτιάδη και Μαλάκο δεν της επέτρεψαν να «κλειδώσει» τον στόχο της.
Τελικά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 62ο λεπτό ο Πετάνι συνδυάστηκε ωραία με τον Πινακά και ο τελευταίος με ψηλοκρεμαστό πλασέ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων γράφοντας το 0-1.
Ο ΠΑΣ Γιάννινα αντέδρασε στο 75’ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μακρή, ο Γώγος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Θετικά τα συμπεράσματα από τον τεχνικό Ζήση Ζιάγκα, ο οποίος μετά το τέλος του αγώνα τόνισε την ικανοποίησή του από την εικόνα της ομάδας του, ωστόσο το τελικό 1-1 αφήνει μία γλυκόπικρη γεύση.
«Παρουσιαστήκαμε αρκετά βελτιωμένοι και θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει το παιχνίδι. Η ουσία είναι ότι κάθε Κυριακή δείχνουμε ότι κάνουμε βήματα προς τα εμπρός» είπε χαρακτηριστικά ο τεχνικός των «βυσσινί».
ΠΑΣ Γιάννινα (Μπαδήμας): Λουκάς, Ιωαννίδης, Πόγιας (75’ Κουλούρης), Μέγας, Γώγος, Πανάρετος, Κλεισούρας (42’ Δήμου), Τάφα (86’ Γκεσούλης), Μακρής, Σακκάς, Πλατιάς (Γροσδάνης).
Α.Ε.Λ. (Ζιάγκας): Σουλούκος, Μαλούσι, Κοντογεώργος (46’ Τέλιος), Φουρκιώτης, Παπακωνσταντίνου, Πετάνι (75’ Κόφφας), Μπουζούκης (85’ Παπαδημητρίου), Καμπέρης, Μιλτιάδης (66’ Δημόπουλος), Πινακάς, Μαλάκος (85’ Εξαρχος).