Αναλυτικά οι θέσεις των Ελλήνων στο Βερολίνο:
ΑΝΔΡΕΣ
Μήκος: Μίλτος Τεντόγλου (ΓΕ Γρεβενών) 1ος, 8.25μ
Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ) 3ος, 16.78μ
Επί κοντώ: Κώστας Φιλιππίδης (ΠΓΣ) 6ος, 5.75μ
Σφυροβολία: Μιχάλης Αναστασάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 9ος, 73.33μ
Υψος: Κώστας Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομοτηνής) 10ς, 2.19μ
Σφαιροβολία: Νικόλας Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων) 11ος, 20.11μ
200 μ.: Λυκούργος Τσάκωνας (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 11ος, 20.54
4Χ100μ: Λυκούργος Τσάκωνας, Γιάννης Νυφαντόπουλος, Πάνος Τριβυζάς, Μάκης Στεργιούλης (Παναξιακός) 11η, 39.49
110μ εμπόδια: Κώστας Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας) 14ος, 13.56
20 χλμ. βάδην: Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 15ος, 1:22:51
100: Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 19ος, 10.44
200μ: Παναγιώτης Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 22ος, 21.18
Μαραθώνιος: Κώστας Γκελαούζος (ΠΑΟ) 44ος, 2:22:24
Μαραθώνιος: Παναγιώτης Καραΐσκος (ΠΓΣ) 50ος, 2:25:37
Μαραθώνιος: Δήμος Μαγγίνας (ΑΟ Μυκόνου) 58ος, 2:44:57
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Τριπλούν: Βούλα Παπαχρήστου (ΑΕΚ), 1η, 14.60μ
Επί κοντώ: Κατερίνα Στεφανίδη (ΑΟ Φιλοθέης) 1η, 4.85μ
Επί κοντώ: Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 2η, 4.80μ
400μ: Μαρία Μπελιμπασάκη (Παναξιακός ΑΟ) 2η, 50.45 (Π.Ρ.Γ.)
Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Κερατέας) 10η, 57.34μ
100μ εμπόδια: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 13η, 13.00
20 χλμ. Βάδην: Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (Φωκιανός Καρδίτσας) 13η, 1:32:16
4Χ400μ: Ειρήνη Βασιλείου, Δέσποινα Μουρτά, Αννα Βασιλείου, Ευαγγελία Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας) 13η, 3:34.69
4X100: Ελισάβετ Πεσιρίδου, Ραφαέλα Σπανουδάκη, Γρηγορία Κεραμιδά (ΑΣΣ Ηρακλής), Κορίνα Πολίτη (ΓΣ Χαϊδαρίου) 14η, 44.48
Σφυροβολία: Σταματία Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων) 15η, 67.97μ
100μ: Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης) 16η, 11.63
400μ: Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα Πάτρας) 21η, 52.96
Ακοντισμός: Σοφία Υφαντίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 22η, 52.26μ
Μήκος: Λίλη Αλεξούλη (Πελασγός Λάρισας) 23η, 6.21μ
400μ: Ειρήνη Βασιλείου (ΓΕΗ) 26η, 53.37
Μαραθώνιος: Γκλόρια Πριβιλέτζιο (ΓΣ Γλυφάδας) 26η, 2:38:39
Μαραθώνιος: Ράνια Ρεμπούλη (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 36η, 2:44:32
Επί κοντώ: Ελένη Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) Ακυρη στον τελικό (3 ανεπιτυχείς στα 4.30μ)
Μαραθώνιος: Σόνια Τσεκίνη (ΦΣ Αργους Ορεστικού). Δεν αγωνίστηκε
Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ
Χώρα Χ Α Χ Σύν.
1. Βρετανία 7 5 6 18
2. Πολωνία 7 4 1 12
3. Γερμανία 6 7 6 19
4. Γαλλία 3 4 3 10
5. Ελλάδα 3 2 1 6
5. Βέλγιο 3 2 1 6
7. Λευκορωσία 3 1 3 7
8. Νορβηγία 3 1 1 5
9. Ισπανία 2 3 5 10
10. Ουκρανία 2 3 2 7
11. Πορτογαλία 2 0 0 2
12. Ολλανδία 1 3 4 8
13. Τουρκία 1 2 2 5
14. Ελβετία 1 2 1 4
14. Σουηδία 1 2 1 4
16. Ιταλία 1 1 4 6
17. Λιθουανία 1 0 1 2
18. Κροατία 1 0 0 1
18. Ισραήλ 1 0 0 1
20. Τσεχία 0 2 1 3
21. Αζερ/τζάν 0 1 0 1
21. Βουλγαρία 0 1 0 1
21. Σλοβακία 0 1 0 1
24. Αυστρία 0 0 2 2
25. Εσθονια 0 0 1 1
25. Ουγγαρία 0 0 1 1
25. Ιρλανδία 0 0 1 1