Οι «Αετοί» προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο με τους Σεφέροβιτς (6’), Γκριμάλντο (15’), η Ενωση ισοφάρισε με τον Κλωναρίδη (53’,63’), έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά στη μοναδική επιθετική προσπάθεια της Μπενφίκα στο β’ ημίχρονο, ο Άλφα Σεμέντο διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 74’. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ρούμπεν Ντίας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Μπακάκης, Οικονόμου (λ.τρ. Τσόσιτς), Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Σιμόες (80’ Γκάλο), Γαλανόπουλος, Κλωναρίδης, Μπακασέτας, Μάνταλος, Πόνσε (λ.τρ. 61’ Γιακουμάκης).
ΜΠΕΝΦΙΚΑ (Ρούι Βιτόρια): Βλαχοδήμος, Αντρέ Αλμέιδα, Ρούμπεν Ντίας, Κόντι, Γκριμάλντο, Φέισα, Γκέντσον, Πίτσι (62’ Αλφα Σεμέντο), Ράφα (84’ Σέρβι), Σάλβιο (46’ Λέμα), Σεφέροβιτς.
ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΚ - Μπενφίκα 2-3
Μπάγερν Μονάχου - Αγιαξ 1-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγιαξ 4-1 4
Μπάγερν Μονάχου 3-1 4
Μπενφίκα 3-4 3
ΑΕΚ 2-6 0
Η 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/10)
ΑΕΚ - Μπάγερν Μονάχου
Αγιαξ - Μπενφίκα
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Χοφενχάιμ - Μάντσεστερ Σίτι 1-2
Λιόν - Σαχτάρ Ντόνετσκ 2-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Λιόν 4-3 4
Μάντσεστερ Σίτι 3-3 3
Σαχτάρ Ντόνετσκ 4-4 2
Χοφενχάιμ 3-4 1
Η 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/10)
Σαχτάρ Ντόνετσκ - Μάντσεστερ Σίτι
Χοφενχάιμ - Λιόν
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ρόμα - Βικτόρια Πλζεν 5-0
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης 1-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3-2 4
Ρεάλ Μαδρίτης 3-1 3
Ρόμα 5-3 3
Βικτόρια Πλζεν 2-7 1
Η 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/10)
Ρεάλ Μαδρίτης - Βικτόρια Πλζεν
Ρόμα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους - Γιουνγκ Μπόις 3-0
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Βαλένθια 0-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Γιουβέντους 5-0 6
Μάντσεστερ Γ. 3-0 4
Βαλένθια 0-2 1
Γιουνγκ Μπόις 0-6 0
Η 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/10)
Γιουνγκ Μπόις - Βαλένθια
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γιουβέντους
ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 Ντόρτμουντ – Μονακό
22:00 Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπριζ
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ατλέτικο Μαδρίτης 2-1 3
Ντόρτμουντ 1-0 3
Μονακό 1-2 0
Μπριζ 0-1 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 Αϊντχόφεν – Ιντερ
221:00 Τότεναμ - Μπαρτσελόνα
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μπαρτσελόνα 4-0 3
Ίντερ 2-1 3
Τότεναμ 1-2 0
Αϊντχόφεν 0-4 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 Παρί Σεν Ζερμέν - Ερυθρός Αστέρας
22:00 Νάπολι - Λίβερπουλ
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Λίβερπουλ 3-2 3
Νάπολι 0-0 1
Ερυθρός Αστέρας 0-0 1
Παρί Σεν Ζερμέν 2-3 0
4ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 Λοκομοτίβ Μόσχας - Σάλκε
22:00 Πόρτο - Γαλατασαράι
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Γαλατασαράι 3-0 3
Πόρτο 1-1 1
Σάλκε 1-1 1
Λοκομοτίβ Μόσχας 0-3 0