Έδειξε τα δόντια του ο Ν.Ο. Λάρισας

*ΠΕΤΥΧΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΥ 12-4 ΕΠΙ ΤΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΤΗΣ Ν. ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ * ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 11:00 ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΗ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 18:00 ΤΟΝ ΦΟΙΒΟ

Δημοσίευση: 15 Ιουν 2019 15:45

Αποφασιστικό βήμα για την επίτευξη του στόχου της παραμονής στην Α2 Εθνική του πόλο ανδρών έκανε χθες ο ΝΟΛ ο οποίος νίκησε, στο ανοικτό κολυμβητήριο Ν. Πολιτείας, τη Μεταμόρφωση με το ευρύ 12-4 στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι άουτ. Τον αγώνα παρακολούθησε μεταξύ άλλων και ο αντιπεριφερειάρχης Αθλητισμού, Πολιτισμού και Διά Βίου Μάθησης Νίκος Λιούπας.

Η λαρισινή ομάδα ήταν καταιγιστική στο β’ ημίχρονο (το α’ ημίχρονο έληξε ισόπαλο 3-3) και με ένα επιμέρους 9-1 κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη. Έτσι η ομάδα του Δημήτρη Μπλάνα φιγουράρει μόνη στην πρώτη θέση του ειδικού βαθμολογικού πίνακα με 6 βαθμούς.

«Είναι σημαντικό που ξεκινήσαμε με νίκη. Όλα τα παιχνίδια τα βλέπουμε το ίδιο. Δεν υπάρχει εύκολο ή δύσκολο παιχνίδι. Στόχος μας είναι να συνεχίσουμε νικηφόρα την πορεία μας για να φτάσουμε στον στόχο μας. Δεν ήταν θεωρητικά αδύναμος ο αντίπαλός μας, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στην τελευταία περίοδο ήμασταν πιο αποφασιστικοί και φτάσαμε στη νίκη» σχολίασε ο τεχνικός του ΝΟΛ, Δημήτρης Μπλάνας μετά το χθεσινό παιχνίδι.

Η σύνθεση του ΝΟΛ και οι παίκτες που πέτυχαν τα γκολ έχουν ως εξής: Μπεζηλιώτης, Μεταξιώτης, Μοδέστου, Στεργίου, Δανιήλ 1, Καραλής, Ζαφειρίου 2, Κόρακας 1, Γλούμης 1, Ευσταθίου 1, Πατούνας 3, Μαρτζούχος, Τσούτσας, Θεοδωρόπουλος 1, Αλεξανδρής 2.