Η ανατροπή... της ανατροπής στη Λευκωσία

«ΒΡΟΧΗ» ΕΠΕΦΤΑΝ ΤΑ ΓΚΟΛ ΣΤΟ «EUROPA LEAGUE»

Δημοσίευση: 20 Σεπ 2019 16:06

Η ευρεία νίκη της Βασιλείας (5-0) επί της Κράσνονταρ, το εντυπωσιακό 4-3 της Ντουντελάνζ στο ΓΣΠ της Λευκωσίας επί του ΑΠΟΕΛ, τα «διπλά» των φαβορί, Άρσεναλ και Σεβίλης, «σημάδεψαν» το «πρώτο πιάτο» της πρεμιέρας των ομίλων, όπου τα γκολ έπεφταν... βροχή.

Ανατροπή στην ανατροπή έγινε λοιπόν στην Κύπρο, με την Ντουντελάνζ να παίρνει μεγάλη νίκη με το εντυπωσιακό 4-3 επί του ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα του Λουξεμβούργου προηγήθηκε 2-0, αλλά στο δεύτερο μέρος οι πρωταθλητές Κύπρου έφεραν τα πάνω κάτω και προηγήθηκαν με 3-2. Όμως, οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν το έβαλαν κάτω, αλλά κατάφεραν μέσα σε 10 λεπτά να πετύχουν δύο γκολ και να φύγουν με χαμόγελα από τη Λευκωσία, πετυχαίνοντας την «παρθενική» τους νίκη σε ευρωπαϊκό επίπεδο. Σούπερ ανατροπή επίσης στον αγώνα Λουντογκόρετς-ΤΣΣΚΑ Μόσχας, όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο 0-1 και η Λουντογκόρετς εντυπωσιακή στην επανάληψη κέρδισε τελικά 5-1, ενώ και στο ματς Σλόβαν Μπρατισλάβας-Μπεσίκτας 4-2, στο ημίχρονο η ομάδα της Τουρκίας προηγούνταν 1-2, αλλά γνώρισε τελικά την ήττα. Μεγάλη έκπληξη είχαμε και στον αγώνα Γκλάντμπαχ-Βόλφσμπεργκ (0-4)