Ασταμάτητα τα κορίτσια της ΕΑΛ

ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ - ΗΤΤΑ ΓΝΩΡΙΣΕ Ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΤΑΪ ΜΠΡΕΪΚ

Δημοσίευση: 12 Νοε 2019 20:19

Τα κορίτσια της ΕΑΛ επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική αγωνιστική τους κατάσταση συνέχισαν το σερί των επιτυχιών.

Στον αγώνα που έγινε στο «Κλειστό» Γυμναστήριο του 1ου Γυμνασίου Λάρισας, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλεϊ της Α2 Γυναικών, κέρδισαν και την πολύ καλή ομάδα της Νέας Γενιάς (Θεσ/νίκης) με 3-0 σετ (25-18,25-12,25-22).
Το Κλειστό του 1ου Γυμνασίου γέμισε για άλλη μία αγωνιστική και τα κορίτσια της ΕΑΛ προσέφεραν πλούσιο θέαμα με σταθερή υποδοχή και με θεαματικές αμυντικές ενέργειες και πολλές λύσεις στην επίθεση έφτασαν σε μια δίκαιη νίκη.
Μετά τα τελευταία θετικά αποτελέσματα, η ομάδα της ΕΑΛ έχει σταθεροποιηθεί στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας και αντιμετωπίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια του πραγματικά δύσκολου φετινού πρωταθλήματος.
ΕΑΛ: (Καμινάρης Ευάγγελος – Γαλάνης Λευτέρης): Παπαστεργίου Πηνελόπη, Τάση Βασιλική, Aλβίζου Αποστολία, Γεροβασιλείου Εύη, Δαμιανίδου Σοφία, Μαρκούλη Δέσποινα, Τίκα Νικολέττα(Λ), Τρίμα Ευσταθία, Μανδραβέλη Μαρία, Κουτσιαρή Βίκυ, Ζαφειρίου Ευαγγελία, Βλάχου Δέσποινα(Λ), Καφφέ Αγορίτσα, Βελεσιώτη Εύη.

ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ
Εν τω μεταξύ ο Φιλαθλητικός/ Λαρισαϊκός Σύλλογος παρότι προηγήθηκε με 2-0 σετ, γνώρισε τελικά την ήττα στη Σταυρούπολη με 3-2 σετ.