Εντυπωσιάζουν οι μικροί άσοι στα πρωταθλήματα υποδομής

*Τι έγινε στα παιχνίδια του διημέρου που μας πέρασε

Δημοσίευση: 13 Ιαν 2020 22:49
K16 Απόλλων (2) K16 Απόλλων (2)

Σε φουλ αγωνιστικούς ρυθμούς μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς επέστρεψαν τα πρωταθλήματα υποδομής της ΕΠΣΛ. Τα γκολ αλλά κυρίως οι προσπάθειες των μικρών άσων συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν, ενώ σε αρκετούς ομίλους η μάχη

της κορυφής αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Ας δούμε τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στα παιχνίδια του διημέρου που μας πέρασε. Κ12 1ος ΟΜΙΛΟΣ Αργυροπούλι-ΠΟΕλασσόνας 4-1 Νίκη Μιχαήλ (1)- Ολύμπικ (1) 0-9 Αμπελωνιακός-Ακαδημία Τυρν. 0-9 Δήμητρα Γιάνν.-Τύρναβος 2005 8-0 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ολύμπικ (1) 18 Ακαδημία Τυρν. 12 Δήμητρα Γιάνν. 12 Αμπελωνιακός 10 Νίκη Μιχαήλ (1) 7 Αργυροπούλι 6 ΠΟ Ελασσόνας 5 Τύρναβος 2005 0 2ος ΟΜΙΛΟΣ Ατρόμητοι/Θύελλα (1)-ΑΕΛ (1) 1-1 Ηρακλής Λάρ.-Δωτιέας Αγιάς 3-2 Αβέρωφ-Μελισσοχώρι 6-1 Προμηθέας-Γλαύκη 8-1 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ηρακλής Λάρ. 18 Αβέρωφ 15 ΑΕΛ (1) 10 Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 8 Προμηθέας 7 Μελισσοχώρι 6 Δωτιέας Αγιάς 6 Γλαύκη 0 3ος ΟΜΙΛΟΣ Απόλλων Λάρ.-Νίκη Μιχαήλ (2) 3-2 Μπαράζ Πηνειός-Αστραπή ΝΠ 0-0 Λαρισαϊκός-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 0-4 Πελασγιώτιδα-Φαλανιακός 2-2 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Απόλλων Λάρ. 18 Αστραπή ΝΠ 16 Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 10 Νίκη Μιχαήλ (2) 7 Μπαράζ Πηνειός 6 Πελασγιώτιδα 6 Φαλανιακός 2 Λαρισαϊκός 1 4ος ΟΜΙΛΟΣ Σμόλικας-ΑΕΛ (2) 2-2 Βλαχογιάννι-Ολύμπικ (2) 1-3 ΑΠ Ελασσόνας-Πανιώνιος 3-1 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Σμόλικας 16 ΑΕΛ (2) 13 Ολύμπικ (2) 8 Βλαχογιάννι 7 ΑΠ Ελασσόνας 6 Πανιώνιος 1 Κ14 3ος ΟΜΙΛΟΣ Πελασγιώτιδα (1)-Αστραπή ΝΠ 1-2 ΑΕΛ-Ηρακλής Λάρ. 7-0 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΕΛ 13 Αστραπή ΝΠ 13 Πελασγιώτιδα (1) 9 Ολύμπικ 7 Παναγροτικός 7 Ηρακλής Λάρ. 6 Ακαδ. Αχιλλέως 1 Απόλλων Λάρ. (2) 1 Κ16 1ος ΟΜΙΛΟΣ Αργυροπούλι-ΠΟ Ελασσόνας δ.δ. Αμπελωνιακός-Ακαδημία Τυρν. 0-4 Δήμητρα Γιάνν.-Τύρναβος 2005 2-0 Ρεπό: Νίκη Μιχαήλ (1) ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Νίκη Μιχαήλ (1) 15 ΠΟ Ελασσόνας 12 Δήμητρα Γιάνν. 9 Ακαδημία Τυρν. 6 Αμπελωνιακός 6 Τύρναβος 2005 3 Αργυροπούλι 0 2ος ΟΜΙΛΟΣ Ηρακλής Λάρ.-Δωτιέας Αγιάς δ.δ. Προμηθέας-Γλαύκη 2-3 Αβέρωφ-Μελισσοχώρι/ Μπαράζ 5-0 Ρεπό: Ατρόμητοι/Θύελλα (1) ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ηρακλής Λάρ. 12 Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 10 Αβέρωφ 10 Μελισσοχώρι/Μπαράζ Πηνειός 7 Γλαύκη 7 Προμηθέας 3 Δωτιέας Αγιάς 0 3ος ΟΜΙΛΟΣ Λαρισαϊκός-Ατρόμητοι/θύελλα (2) 1-4 Μπαράζ Πηνειός (2)-Αστραπή ΝΠ (2) 1-1 Πελασγιώτιδα (2)-Φαλανιακός 2-4 Απόλλων (2)-Νίκη Μιχαήλ (2) 2-3 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Αστραπή ΝΠ (2) 16 Φαλανιακός 15 Ατρόμητοι/θύελλα (2) 12 Νίκη Μιχαήλ (2) 10 Μπαράζ Πηνειός (2) 7 Απόλλων Λάρ. (2) 6 Πελασγιώτιδα (2) 3 Λαρισαικός 1 4ος ΟΜΙΛΟΣ Αμπελόκηποι-Ανθούπολη 3-0 Πελασγιώτις (1)-Παναγροτικός/Ολύμπικ (16/1) Αστραπή ΝΠ (1)-Αναγέννηση Φ. (18/1) Ρεπό: Απόλλων Λάρισας (1) ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Αστραπή ΝΠ (1) 10 Αμπελόκηποι 9 Παναγροτικός/Ολύμπικ 9 Απόλλων Λάρ. (1) 8 Πελασγιώτιδα (1) 7 Αναγέννηση Φ. 3 Ανθούπολη 0

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Προηγούμενο Επόμενο »

Συνδρομητική Υπηρεσία

διαβάστε την ελευθερία online

Ηλεκτρονικό Αρχείο Εφημερίδας


Σύνδεση Εγγραφή

Πρωτοσέλιδο εφημερίδας

Δείτε όλα τα πρωτοσέλιδα της εφημερίδας

Ψιθυριστά

Ο καιρός στη Λάρισα

Διαφημίσεις

SYNETAIRISTIKH TRAPEZA
ΕΔΑ ΘΕΣΣ
INTERCOMM FOODS
ELEFTHERIA
Μείνε μαζί μας

Η "Ελευθερία", ήταν από τις πρώτες εφημερίδες που σηματοδότησε την παρουσία της στο Internet, μ' ένα ολοκληρωμένο site.

Facebook Twitter Youtube

 

Θεσσαλικές Επιλογές

 sel ejofyllo karfitsa 1