Γκολ και θέαμα

ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΣΝΛ

Δημοσίευση: 21 Ιαν 2020 18:15

Πολλά γκολ, πλούσιο θέαμα και συναρπαστικές μονομαχίες είχαμε στο ξεκίνημα της νέας χρονιάς για τα πρωταθλήματα υποδομής της ΕΠΣΝΛ (Κ-14, Κ-13 και Κ-12 Ευ αγωνίζεσθαι), οι αγώνες των οποίων συνεχίζονται με αμείωτο ενδιαφέρον.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους έχουν ως εξής:

 

Κ-14
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Οικονόμος Τσαρ.-Βλαχογιάννι    2-1
Ακαδημία Τυρνάβου-Π.Ο.Ε.    2-0
Αμπελωνιακός-Νίκη/Μιχαήλ    4-5
Βερδικούσια-Α.ΠΟ. Ελασσόνας    2-4
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. Οικονόμος     19-5    18
2. Ακαδημία Τυρνάβου    27-1    18
3. Π.Ο.Ε.    16-10    12
4. Νίκη/Μιχαήλ    19-21    9
5. Α.ΠΟ. Ελασσόνας    13-24    7
6. Βλαχογιάννι    9-11    4
7. Βερδικούσια    6-25    3
8. Αμπελωνιακός    7-22    0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Δωτιέας Αγιάς-Ανθούπολη    2-5
Πανιώνιος-Καλοχώρι    6-1
Ατρόμητοι/Θύελλα-Γόννοι (Σάββατο 25/1, 11:00)
*Ρεπό: Πελασγιώτιδα (2)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. Ατρόμητοι/Θύελλα    36-0    12
2. Γόννοι     19-9     12
3. Ανθούπολη    16-10    10
4. Πανιώνιος    13-19    7
5. Δωτιέας Αγιάς    8-14    6
6. Καλοχώρι    10-23    3
7. Πελασγιώτιδα (2)    3-30    0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Νέα Πολιτεία-Ακαδ. Ολύμπικ    6-0
Πελασγιώτιδα (1)-Απόλλων Λ. (2)    3-0
ΑΕΛ-Ακαδημία Αχιλλέως (αναβολή)
Ηρακλής Λ.-Παναγροτικός (Σήμερα, 16:00)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. Νέα Πολιτεία    19-3    16
2. ΑΕΛ    25-2    13
3. Πελασγιώτιδα (1)    20-9    12
4. Ακαδημία Ολύμπικ    9-18    7
5. Παναγροτικός    13-10    7
6. Ηρακλής Λάρισας    16-16    6
7. Απόλλων Λάρισας (2)    4-30    1
8. Ακαδημία Αχιλλέως    7-25    1
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Λαρισαϊκός-Δήμητρα Γιάνν.    1-6
Αμπελόκηποι-Μπαράζ/Πηνειός    1-2
Απόλλων Λ. (1)-Φαλανιακός    3-1
Προμηθέας-Αβέρωφ    1-2
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. Αβέρωφ    26-4    18
2. Απόλλων Λ. (1)    19-3    15
3. Δήμητρα Γιάννουλης    20-9    12
4. Φαλανιακός    17-15    7
5. Μπαράζ/Πηνειός    13-32    6
6. Προμηθέας    15-17    6
7. Αμπελόκηποι    10-19    4
8. Λαρισαϊκός    13-34    3

 

Κ-13
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αμπελόκηποι-ΑΕΛ (Κορασίδες)    3-0
Ν. Πολιτεία (2)-Ακαδ. Τυρνάβου    0-6
Σμόλικας-Α.ΠΟ. Ελασσόνας    9-0
*Ρεπό: Αβέρωφ (2)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου    17-12    13
2. Αβέρωφ (2)    15-6    10
3. Σμόλικας    25-4    10
4. Αμπελόκηποι    11-4    10
5. Νέα Πολιτεία (2)    6-14    6
6. Α.Π. Ελασσόνας    20-18    3
7. ΑΕΛ (κορασίδες)    6-42    0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Συκούριο-Νέα Πολιτεία (1)    0-4
Ακαδ.-Ολύμπικ (1)-Απόλλων Λ.    3-3
Δωτιέας Αγιάς-Ατρ.-Θύελλα (2)    0-5
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. Απόλλων Λ.    22-11    14
2. Συκούριο    8-12    10
3. Νέα Πολιτεία    10-4    9
4. Ακαδημία Ολύμπικ (1)    14-16    7
5. Δωτιέας Αγιάς    6-8    6
6. Ατρόμητοι/Θύελλα (2)    12-21    3
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΛ-Ατρόμητοι/Θύελλα (1)    2-4
Ακαδ. Ολύμπικ (2)-Αβέρωφ (1)    0-1
Ηρακλής Λ.-Μπαράζ/Πηνειός    7-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. Ηρακλής Λάρισας    19-3    18
2. Ατρόμητοι/Θύελλα (1)    20-8    12
3. Αβέρωφ (1)    10-8    12
4. Ακαδημία Ολύμπικ (2)    8-5    9
5. ΑΕΛ    13-21    3
6. Μπαράζ/Πηνειός    2-27    0

 

(Κ12-Ευ αγωνίζεσθαι)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Παναγροτικός-Αβέρωφ    2-2
Ηρακλής Λ. (2)-Απόλλων Λ. (2)    0-6
Νέα Πολιτεία-Ανθούπολη (Σάββατο 25/1, 10:00)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. Απόλλων Λάρισας (2)    26-8    16
2. Ανθούπολη    21-6    11
3. Αβέρωφ    19-9    11
4. Παναγροτικός    12-17    5
5. Νέα Πολιτεία    8-14    4
6. Ηρακλής Λάρισας (2)    3-35    0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Λ. (3)-Νίκη/Μιχαήλ    2-3
Δήμητρα Γ.-Μπαράζ/Πηνειός (2)    4-1
ΑΕΛ (Κορασίδες)-Πελασγιώτιδα    0-3
*Ρεπό: Ατρόμητοι/Θύελλα (2)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. Πελασγιώτιδα    16-3    11
2. Μπαράζ/Πηνειός    13-13    10
3. Ατρόμητοι/Θύελλα (2)    17-13    10
4. Δήμητρα Γιάννουλης    15-10    8
5. ΑΕΛ (κορασίδες)    14-17    6
6. Νίκη/Μιχαήλ    15-24    6
7. Απόλλων Λ. (3)    6-16    0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατρ./Θύελλα (1)-Αμπελόκηποι    2-11
Απόλλων Λ. (1)-Ηρακλής Λ.(1)    4-0
ΑΕΛ-Μπαράζ/Πηνειός (1) (Σάββατο 25/1, 10:00)    
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. ΑΕΛ    19-10    12
2. Αμπελόκηποι    22-11    12
3. Απόλλων Λάρισας    18-7    12
4. Μπαράζ/Πηνειός (1)    8-11    6
5. Ηρακλής Λάρισας    10-17    6
6. Ατρόμητοι/Θύελλα    14-35    3

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Προηγούμενο Επόμενο »

Συνδρομητική Υπηρεσία

διαβάστε την ελευθερία online

Ηλεκτρονικό Αρχείο Εφημερίδας


Σύνδεση Εγγραφή

Πρωτοσέλιδο εφημερίδας

Δείτε όλα τα πρωτοσέλιδα της εφημερίδας

Ψιθυριστά

Ο καιρός στη Λάρισα

Διαφημίσεις

AYTOKINHTODROMOS AIGAIOY
ΕΔΑ ΘΕΣΣ
INTERCOMM FOODS
ΜΙΚΕΛ
Μείνε μαζί μας
ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
CHIPITA
ASKLHPIEIO

Η "Ελευθερία", ήταν από τις πρώτες εφημερίδες που σηματοδότησε την παρουσία της στο Internet, μ' ένα ολοκληρωμένο site.

Facebook Twitter Youtube

 

Θεσσαλικές Επιλογές

 sel ejofyllo karfitsa 1