Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro 2020

ΤΟΥΡΚΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ (11/6-22:00)

Δημοσίευση: 09 Ιουν 2021 20:50

Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του Euro 2020 άρχισε. Η σέντρα θα γίνει μεθαύριο Παρασκευή 11 Ιουνίου στο Ολίμπικο της Ρώμης με το παιχνίδι Ιταλία-Τουρκία, ενώ ο τελικός είναι προγραμματισμένος για τις 11 Ιουλίου στο Γουέμπλεϊ, του Λονδίνου.

Η διοργάνωση θα διεξαχθεί για πρώτη (και τελευταία) φορά σε 12 χώρες. Οι συμμετέχουσες ομάδες είναι 24 και εννέα εξ αυτών θα έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν ως... γηπεδούχες, με φιλάθλους τους σε έδρα που γνωρίζουν καλά.
Τα τηλεοπτικά δικαιώματα για τη χώρα μας ανέλαβε ο ΑΝΤ1. Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro 2020 έχει ως εξής:

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ
Παρασκευή 11 Ιουνίου
22:00 Τουρκία - Ιταλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)
Σάββατο 12 Ιουνίου
16:00 Ουαλία - Ελβετία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Δανία - Φινλανδία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Βέλγιο - Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
Κυριακή 13 Ιουνίου
16:00 Αγγλία - Κροατία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
19:00 Αυστρία - Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία - Ουκρανία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
Δευτέρα 14 Ιουνίου
16:00 Σκωτία - Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
19:00 Πολωνία - Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
22:00 Ισπανία - Σουηδία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)
Τρίτη 15 Ιουνίου
19:00 Ουγγαρία - Πορτογαλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γαλλία - Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
Τετάρτη 16 Ιουνίου
16:00 Φινλανδία - Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
19:00 Τουρκία - Ουαλία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
22:00 Ιταλία - Ελβετία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)
Πέμπτη 17 Ιουνίου
16:00 Ουκρανία - Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Δανία - Βέλγιο | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία - Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
Παρασκευή 18 Ιουνίου
16:00 Σουηδία - Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
19:00 Κροατία - Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Αγγλία - Σκωτία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
Σάββατο 19 Ιουνίου
16:00 Ουγγαρία - Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
19:00 Πορτογαλία - Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
22:00 Ισπανία - Πολωνία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)
Κυριακή 20 Ιουνίου
19:00 Ελβετία - Τουρκία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Ιταλία - Ουαλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)
Δευτέρα 21 Ιουνίου
19:00 Ουκρανία - Αυστρία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Βόρεια Μακεδονία - Ολλανδία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
22:00 Ρωσία - Δανία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Φινλανδία - Βέλγιο | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
Τρίτη 22 Ιουνίου
22:00 Κροατία-Σκωτία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Τσεχία-Αγγλία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
Τετάρτη 23 Ιουνίου
19:00 Σουηδία-Πολωνία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (6ος όμιλος)
19:00 Σλοβακία-Ισπανία | Καρτούχα, Σεβίλλη (6ος όμιλος)
22:00 Πορτογαλία-Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γερμανία-Ουγγαρία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
Σάββατο 26 Ιουνίου
19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου - Δεύτερος 2ου ομίλου | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)
22:00 Πρώτος 1ου ομίλου - Δεύτερος 3ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)
Κυριακή 27 Ιουνίου
19:00 Πρώτος 3ου ομίλου - Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)
22:00 Πρώτος 2ου ομίλου - Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου | Καρτούχα, Σεβίλλη (4)
Δευτέρα 28 Ιουνίου
19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου - Δεύτερος 5ου ομίλου | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)
22:00 Πρώτος 6ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)
Τρίτη 29 Ιουνίου
19:00 Πρώτος 4ου ομίλου - Δεύτερος 6ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)
22:00 Πρώτος 5ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Παρασκευή 2 Ιουλίου
19:00 Νικητής 6 - Νικητής 5 | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)
22:00 Νικητής 4 - Νικητής 2 | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)
Σάββατο 3 Ιουλίου
19:00 Νικητής 3 - Νικητής 1 | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)
22:00 Νικητής 8 - Νικητής 7 | Ολίμπικο, Ρώμη (4)ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Τρίτη 6 Ιουλίου
22:00 Νικητής 2 - Νικητής 1 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)
Τετάρτη 7 Ιουλίου
22:00 Νικητής 3 - Νικητής 4 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)ΤΕΛΙΚΟΣ
Κυριακή 11 Ιουλίου
22:00 Νικητής 1 - Νικητής 2 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο

 

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ EURO 2020
1ος όμιλος: Τουρκία, Ιταλία, Ουαλία, Ελβετία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ιταλία και Αζερμπαϊτζάν
2ος όμιλος: Δανία, Φινλανδία, Βέλγιο, Ρωσία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Δανία και Ρωσία
3ος όμιλος: Ολλανδία, Ουκρανία, Αυστρία, Βόρεια Μακεδονία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ολλανδία και Ρουμανία
4ος όμιλος: Αγγλία, Κροατία, Σκωτία, Τσεχία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Αγγλία και Σκωτία
5ος όμιλος: Ισπανία, Σουηδία, Πολωνία, Σλοβακία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ρωσία και Ισπανία
6ος όμιλος: Ουγγαρία, Πορτογαλία, Γαλλία, Γερμανία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ουγγαρία και Γερμανία
* Προκρίνονται οι δύο πρωτοπόροι κάθε ομίλου και οι 4 καλύτεροι τρίτοι.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Προηγούμενο Επόμενο »

Συνδρομητική Υπηρεσία

διαβάστε την ελευθερία online

Ηλεκτρονικό Αρχείο Εφημερίδας


Σύνδεση Εγγραφή

Πρωτοσέλιδο εφημερίδας

Δείτε όλα τα πρωτοσέλιδα της εφημερίδας

Ψιθυριστά

Ο καιρός στη Λάρισα

Διαφημίσεις

INTERCOMM FOODS
Μείνε μαζί μας

Η "Ελευθερία", ήταν από τις πρώτες εφημερίδες που σηματοδότησε την παρουσία της στο Internet, μ' ένα ολοκληρωμένο site.

Facebook Twitter Youtube

 

Θεσσαλικές Επιλογές

 sel ejofyllo karfitsa 1