ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πλούσιο Σαββατοκύριακο σε Α’, Β’ και Γ’ ΕΠΣΛ

Δημοσίευση: 25 Οκτ 2021 20:00

Πλούσιο αγωνιστικό Σαββατοκύριακο είχαμε στο τοπικό ποδόσφαιρο, με πολλά γκολ και θέαμα. Αναλυτικά στα πρωταθλήματα Α’, Β’ και Γ’ τοπικών κατηγοριών, σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ DE TOX
(4η αγωνιστική)
Βλαχογιάννι- Αργυροπούλι    1-1
Πύρρος- Γόννοι    0-2
Γιάννουλη- Αμπελωνιακός    1-0
Παναγροτικός- Αβέρωφ    4-0
Δωτιέας- Αμπελιά    1-0
Αχιλλέας Φ.- Αστραπή    1-0
Μαυροβούνι- Φαλανιακός    0-2
Κιλελέρ- Δαμασιακός    2-0
Σμόλικας- Τσαριτσάνη    0-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 4 αγώνες)
1. Φαλανιακός    14-0    12
2. Παναγροτικός    12-2    12
3. Αχιλλέας Φαρσάλων    9-0    12
4. Οικονόμος    11-3    12
5. Κιλελέρ    8-0    12
6. Δωτιέας Αγιάς    7-1    12
7. Δήμητρα Γιάννουλης    3-3    7
8. Αμπελιά    7-6    5
9. Μαυροβούνι    2-3    5
10. Αργυροπούλι    6-7    4
8. Αμπελιά    7-6    5
9. Μαυροβούνι    2-3    5
10. Αργυροπούλι    6-7    4
11. Γόννοι    3-8    3
12. Βλαχογιάννι    3-4    3
13. Δαμασιακός    3-12    1
14. Αμπελωνιακός    2-6    1
15. Σμόλικας    4-14    1
16. Νέα Πολιτεία    2-9    0
17. Αβέρωφ    0-10    0
18. Πύρρος    3-11    0

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (31/10, 15:00)
Αργυροπούλι - Γόννοι
Αμπελωνιακός - Βλαχογιάννι
Αβέρωφ - Πύρρος
Αμπελιά- Δήμητρα Γιάννουλης
Νέα Πολιτεία- Παναγροτικός
Φαλανιακός- Δωτιέας Αγιάς
Δαμασιακός - Αχιλλέας Φ.
Οικονόμος- Μαυροβούνι
Σμόλικας- Κιλελέρ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Δένδρα-Τύρναβος    2-3
Προμηθέας-ΑΕΛ    0-3
Δρυμός-Βαλανίδα (αναβολή)
Νεάπολη-Δασοχώρι    5-0
Ευαγγελισμός-Βερδικούσια    1-1
Ρεπό: Λαρισαϊκός

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(2η αγωνιστική):
1. Τύρναβος    7-4    6
2. Νεάπολη    7-1    6
3. Ευαγγελισμός    3-1    4
4. ΑΕΛ    5-2    4
5. Βαλανίδα    4-3    3
6. Δρυμός    2-2    1
7. Βερδικούσια    4-5    1
8. Προμηθέας    2-7    0
9. Λαρισαϊκός    1-2    0
10. Δασοχώρι    0-7    0
11. Δένδρα    2-3    0
*Δρυμός και Βαλανίδα έχουν ένα ματς λιγότερο.

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
(Σάββατο 30/10, 16:00)
Τύρναβος-ΑΕΛ
Λαρισαϊκός-Δένδρα
Βαλανίδα -Προμηθέας
Ευαγγελισμός-Δρυμός
Βερδικούσια-Νεάπολη
Ρεπό: Δασοχώρι

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ηρακλής Χάλκης-Συκούριο    1-1
Αιγάνη-Καλοχώρι    5-2
Πανιώνιος-Μαρμαρίνη    2-2
Μελισσοχώρι-Πυργετός    3-2
Μελιβοία-Γλαύκη    0-2
Ρεπό: Γαλήνη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(2η αγωνιστική):
1. Γλαύκη    10-0    6
2. Μελισσοχώρι    4-2    6
3. Συκούριο    4-1    4
4. Μελιβοία    3-2    3
5. Αιγάνη    5-5    3
6. Καλοχώρι    4-5    3
7. Πανιώνιος    2-4    1
8. Μαρμαρίνη    2-10    1
9. Χάλκη    1-1    1
10. Γαλήνη    0-1    0
11. Πυργετός    2-6    0

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
(Σάββατο 30/10, 16:00)
Συκούριο-Καλοχώρι
Γαλήνη-Χάλκη
Μαρμαρίνη- Αιγάνη
Μελιβοία-Πανιώνιος
Γλαύκη-Μελισσοχώρι
Ρεπό: Αναγέννηση Πυργετού

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Ραχούλα-Χαλκιάδες    2-3
Ελευθεραί- Κουτσόχερο    2-2
Άγ. Ανάργυροι-Ανθούπολη    5-0
Πελασγιώτιδα-Ιπποκράτης    1-0
Ναρθάκι-Μάνδρα    2-2
Ρεπό: Υπέρεια

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(2η αγωνιστική)
1. Άγιοι Ανάργυροι    6-0    6
2. Ναρθάκι    4-3    4
3. Ελευθεραί    4-3    4
4. Υπέρεια    2-1    3
5. Χαλκιάδες    4-4    3
6. Πελασγιώτιδα    2-2    3
7. Ανθούπολη    4-4    2
8. Μάνδρα    4-4    2
9. Κουτσόχερο    2-3    1
10. Ιπποκράτης    1-3    0
11. Ραχούλα    2-3    0

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
(Κυριακή 31/10, 15:00)
Χαλκιάδες- Κουτσόχερο
Υπέρεια-Ραχούλα
Ανθούπολη-Ελευθεραί
Ναρθάκι-Άγιοι Ανάργυροι
Μάνδρα-Πελασγιώτιδα
Ρεπό: Ιπποκράτης

 

Γ’ ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ομόνοια-Στεφανόβουνο
/Γαλανόβρυση        6-0
(Κυριακή 31/10, 15:00)
Καρυά-Λάρισα ‘88
Ακαδημία Τυρνάβου-Συκέα
Ακαδημία Ελασσόνας-Καλύβια
Ρεπό: Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

Η βαθμολογία
(1η αγωνιστική):
1. Ομόνοια    6-0    3
2. Ακαδημία Ποδοσφαίρου
 Ελασσόνας    5-0    3
3. Μεγάλο Ελ/χώρι    3-1    3
4. Ακαδημία Τυρνάβου    3-1    3
5. Λάρισα ’88    3-2    3
6. Συκέα    2-3    0
7. Καλύβια    1-3    0
8. Καρυά    1-3    0
9. Στεφανόβουνο/
Γαλανόβρυση    0-11    0

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
(Κυριακή 7/11, 15:00)
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση-Μύτικας Καλυβίων
Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου-Ομόνοια
ΑΟ Συκέας-Ακαδημία Ελασσόνας
Όλυμπος Καρυάς-Ακ. Τυρνάβου
Ρεπό Σ.Φ. Λάρισα ’88.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ομορφοχώρι-Αμυγδαλή    1-2
Ελάτεια-Μαρίνος Αντύπας    3-0
Στόμιο-Αμπελόκηποι    4-2
Αετόλοφος-Χαραυγή    7-1
Νέο Περιβόλι-Τοξότης α.α.    0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(2η αγωνιστική):
1. Ελάτεια    6-0    6
2. Στόμιο    8-5    6
3. Αμυγδαλή    5-3    6
4. Αμπελόκηποι    5-4    3
5. Μαρίνος Αντύπας    3-4    3
6. Αετόλοφος    9-4    3
7. Τοξότης    6-4    3
8. Ομορφοχώρι    2-5    0
9. Χαραυγή    1-10    0
*Το Νέο Περιβόλι έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
(Σάββατο 30/10, 16:00)
Μαρίνος Αντύπας-Αμυγδαλή
Τοξότης-Ελάτεια
Χαραυγή -Ομορφοχώρι
Αμπελοκήποι-Ν. Περιβόλι α.α.    3-0
Θερμαϊκός Στομίου-Αετόλοφος

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μυραϊκός-Βούναινα    0-1
Διογένης-Αρμένιο    1-1
Τερψιθέα-Κρήνη    α.α. 3-0
Ζάππειο-Βασιλή    1-2
Ρεπό: Ακαδημία Αχιλλέως

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(2η αγωνιστική):
1. Βασιλή    7-1    6
2. Τερψιθέα    7-1    6
3. Βούναινα    4-1    6
4. Αρμένιο    4-1    4
5. Διογένης    1-1    1
6. Ζάππειο    2-5    0
7. Ακαδημία Φ.    1-4    0
8. Μυραϊκός    0-4    0
9. Κρήνη    0-8    0

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
(Σάββατο 30/10, 16:00)
Αρμένιο-Βούναινα
Ακαδ. Φαρσάλων-Διογένης
Θύελλα Βασιλή- Μυραϊκός
Μαχητής Τερψιθέας-Ζάππειο
Ρεπό: Κρήνη

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Προηγούμενο Επόμενο »

Συνδρομητική Υπηρεσία

διαβάστε την ελευθερία online

Ηλεκτρονικό Αρχείο Εφημερίδας


Σύνδεση Εγγραφή

Πρωτοσέλιδο εφημερίδας

Δείτε όλα τα πρωτοσέλιδα της εφημερίδας

Ψιθυριστά

Ο καιρός στη Λάρισα

Διαφημίσεις

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2022
INTERCOMM FOODS
DHMOS TEMPON 10-6-22
Μείνε μαζί μας
Η ΠΟΡΝΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ 2022(ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ)

Η "Ελευθερία", ήταν από τις πρώτες εφημερίδες που σηματοδότησε την παρουσία της στο Internet, μ' ένα ολοκληρωμένο site.

Facebook Twitter Youtube

 

Θεσσαλικές Επιλογές

 sel ejofyllo karfitsa 1