Μια ξεχωριστή γιορτή ποδοσφαίρου...

ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ

Δημοσίευση: 29 Δεκ 2021 10:12
ΑΕΛ - K12 ΑΕΛ - K12

To ποδόσφαιρο στις αναπτυξιακές ηλικίες ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του 1ου Χριστουγεννιάτικου τουρνουά ποδοσφαίρου που διοργανώνουν ο Ηρακλής Λάρισας και η Πελασγιώτιδα στις εγκαταστάσεις της Αλάνας και του 4-4-2 Football Park.


13 σύλλογοι, πάνω από 250 μικροί πρωταγωνιστές, ποδοσφαιριστές μικρών τμημάτων αγωνίστηκαν σε μια γιορτή του ποδοσφαίρου που είχε ως στόχο το παιχνίδι και τη διασκέδαση των παιδιών, τη γνωριμία και τη σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των σωματείων που συμμετείχαν, αρχές που είχε υιοθετήσει ο λαρισινός αθλητισμός για τις αναπτυξιακές ηλικίες. Σήμερα Τετάρτη θα πραγματοποιηθούν οι τελικοί αγώνες και θα γίνει απονομή βραβείων στα συμμετέχοντα παιδιά. Τα χθεσινά αποτελέσματα των αγώνων είναι τα παρακάτω:
Κ8
Απόλλων Λάρισας-Πελασγιώτιδα     9-4
Απόλλων Λάρισας-Αμπελόκηποι     2-4
Ηρακλής Λαρ.-Μαχητής Τερψιθέας     9-3
Πελασγιώτιδα-ΑΕΛ     3-6
Αμπελόκηποι-Αβέρωφ     4-0
Αβέρωφ-ΑΕΛ     3-6

Κ10
Ηρακλής Λάρ.- Όλυμπος Γόννων     12-5
Απόλλων Λάρισας-ΑΕΛ     3-6
ΑΕΛ- Αβέρωφ     5-1
Ομορφοχώρι-Olympic F.A.    6-11
Ηρακλής Λάρισας- Τύρναβος 2005     2-3
Τύρναβος 2005-Όλυμπος Γόννων     6-2

Κ12
Ηρακλής Λάρισας-Αβέρωφ     8-2
ΑΕΛ-Ηρακλής Λάρισας     0-3
ΑΕΛ-Αβέρωφ     6-1
Olympic F.A.-Πελασγιώτιδα     4-0
Απόλλων Λάρισας-Πελασγιώτιδα     1-5
Αμπελόκηποι-Olympic F.A.     2-5

ΣΗΜΕΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΑΝΑ
Κ8-ΤΕΛΙΚΗ
14.00: ΑΕΛ-Μαχητής Τερψιθέας (Α)
14.30: Πελασγιώτιδα-Αβέρωφ (Β)
15.00: Ηττημένος (Α)-Ηττημένος (Β)            7η-8η θέση
15.30: Νικητής (Α)-Νικητής (Β) 5η-6η θέση
16.00: Αμπελόκηποι-Δήμητρα Τρικ. (Γ)
16.30: Απόλλων Λάρ.-Ηρακλής Λάρ. (Δ)
17.00 Ηττημένος (Γ)-Ηττημένος (Δ)            3η-4η θέση
17.30: Νικητής (Γ)-Νικητής (Δ) 2η-1η θέση

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΑΝΑ
Κ10-ΤΕΛΙΚΗ
Α’ ΓΗΠΕΔΟ
14.00: Ηρακλής Λάρισας 2-Αβέρωφ (Α)
14.45: Ομορφοχώρι-Όλυμπος Γόννων (Β)
15.30: Ηττημένος (Α)-Ηττημένος (Β) 11η-12η θέση
16.15: Νικητής (Α)-Νικητής (Β) 9η-10η θέση
Β’ ΓΗΠΕΔΟ
14.00: Αμπελόκηποι-Ηρακλής Λάρ. 1 (Γ)
14.45 Πελασγιώτιδα-Τύρναβος 2005 (Δ)
15.30: Ηττημένος (Γ)-Ηττημένος (Δ) 7η-8η θέση
16.15 Νικητής (Γ)-Νικητής (Δ) 5η-6η θέση
Α’ ΚΑΙ Β’ ΓΗΠΕΔΟ
17.00: ΑΕΛ-Δήμητρα Τρικάλων (Ε)
17.00: Απόλλων Λάρισας-Olympic (ΣΤ)
17.45: Ηττημένος (Ε)-Ηττημένος (ΣΤ) 3η-4η θέση
18.30: Νικητής (Ε)-Νικητής (ΣΤ) 1η-2η θέση

Κ12-ΤΕΛΙΚΗ
ΓΗΠΕΔΟ 4-4-2
Α’ ΓΗΠΕΔΟ
Τουρνουά Ευ Αγωνίζεσθαι
14.00: Αβέρωφ-Απόλλων Λάρισας
14.30: Αβέρωφ-Δήμητρα Τρικάλων 2
15.00: Δήμητρα 2-Απόλλων Λάρισας
Β’ ΓΗΠΕΔΟ
Τουρνουά Fair Play
14.00: Αμπελόκηποι-Μαχητής Τερψιθέας
14.30: Μαχητής Τερψ.-Δήμητρα Τρικ. 1
15.00: Δήμητρα Τρικ. 2-Αμπελόκηποι
Α’ ΚΑΙ Β’ ΓΗΠΕΔΟ
15.30: Ηρακλής Λάρ.-Πελασγιώτιδα (Α)
15.30: Olympic F.A.-ΑΕΛ (Β)
16.45: Ηττημένος (Α)-Ηττημένος (Β) 3η-4η θέση
18.00: Νικητής (Α)-Νικητής (Β) 1η-2η θέση

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Προηγούμενο Επόμενο »

Συνδρομητική Υπηρεσία

διαβάστε την ελευθερία online

Ηλεκτρονικό Αρχείο Εφημερίδας


Σύνδεση Εγγραφή

Πρωτοσέλιδο εφημερίδας

Δείτε όλα τα πρωτοσέλιδα της εφημερίδας

Ψιθυριστά

Ο καιρός στη Λάρισα

Διαφημίσεις

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2022
INTERCOMM FOODS
DHMOS TEMPON 10-6-22
Μείνε μαζί μας
Η ΠΟΡΝΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ 2022(ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ)

Η "Ελευθερία", ήταν από τις πρώτες εφημερίδες που σηματοδότησε την παρουσία της στο Internet, μ' ένα ολοκληρωμένο site.

Facebook Twitter Youtube

 

Θεσσαλικές Επιλογές

 sel ejofyllo karfitsa 1