Ισοπαλίες με ίδιο σκορ σε Ριζούπολη και Γιάννενα

Δημοσίευση: 02 Δεκ 2018 3:13

Ο Ατρόμητος δεν μπόρεσε να νικήσει στη Ριζούπολη τον Απόλλωνα Σμύρνης (1-1), για την 12η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση των αντιπάλων τους, ειδικά στο Β' ημίχρονο, και πήραν (μόλις) τον δεύτερο βαθμό τους τη φετινή σεζόν, στο ντεμπούτο του Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο τους. Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Τριάδη και ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 39' με τον Κωτσόπουλο.

Ο Αθανασιάδης πέτυχε το πρώτο του γκολ μετά από 32 ματς, όμως ήταν αυτό που έσωσε τον ΠΑΣ Γιάννινα από μία οδυνηρή εντός έδρας ήττα, απέναντι στον ΟΦΗ. Οι Κρήτες μέσα στους «Ζωσιμάδες» είχαν ανοίξει το σκορ με τον Ποτουρίδη στο 54', ο Κλάους ισοφάρισε στο 84' κι έτσι οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 για την 12η αγωνιστική της Super League.