Ήττα σε ένα παιχνίδι ντέρμπι στο χάντμπολ

*ΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΕΧΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛ ΑΓΡΙΑΣ με 25-23 *ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΒΟΛΕΪ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Δημοσίευση: 06 Απρ 2019 15:23

Η ομάδα χάντμπολ αγοριών των Εκπαιδευτηρίων Μπακογιάννη ηττήθηκε χθες στον Βόλο, στον ημιτελικό Θεσσαλίας Λυκείων, από το ΓΕΛ Αγριάς με 25-23 και ολοκλήρωσε την πολύ καλή παρουσία της στη φετινή διοργάνωση.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι καθ’ όλη τη διάρκεια και διεξήχθη μέσα σε πολύ καλό κλίμα. Οι δύο ομάδες έδειξαν πολύ καλά στοιχεία και διεκδίκησαν τη νίκη προσφέροντας θέαμα και συγκινήσεις.

Η λαρισινή ομάδα ξεκίνησε δυνατά και πήρε προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο το ΓΕΛ Αγριάς ισορρόπησε το ματς και προηγήθηκε με 15-13 στο ημίχρονο. Στο β’ ημίχρονο κάποια λάθη από την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων Μπακογιάννη έδωσαν τη δυνατότητα στο ΓΕΛ Αγριάς να ξεφύγει στο +6. Η λαρισινή ομάδα ανασυγκρότησε τις δυνάμεις της και πλησίασε στο γκολ (20-21) τέσσερα λεπτά πριν το τέλος. Το ΓΕΛ Αγριάς ωστόσο πήρε ξανά προβάδισμα δύο πόντων το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος φτάνοντας στη νίκη με 25-23.

Για άψογη φιλοξενία και πολύ καλή διαιτησία έκαναν λόγο οι υπεύθυνοι της λαρισινής αποστολής.

Τον αγώνα διηύθυναν οι κ. Λ. Ζαφείρης και Γ. Παλαμιώτης.

Γυμναστής των Εκπαιδευτηρίων Μπακογιάννη είναι ο κ. Φ. Τσιτρούλης και προπονητής ο κ. Β. Γκουράβας. Οι παίκτες της ομάδας ήταν οι Ξηρομερίτης, Σαλγκάμης, Πανάγος, Μαργαρίτης Β., Τέγος, Ζάρκος, Ψύχας (Κουτσομανής, Μπουλογιάννης και Μαργαρίτης Γ.).

ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ

ΒΟΛΕΪ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Σε αλλαγή της ημερομηνίας των τελικών βόλεϊ Θεσσαλίας αγοριών - κοριτσιών προχώρησε χθες η διοργανώτρια επιτροπή των σχολικών αγώνων. Έτσι οι τελικοί αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 10 Απριλίου (αντί της Τρίτης 9 Απριλίου που αρχικά είχαν προγραμματιστεί).