Πάλεψε αλλά έχασε ο Ηρακλής

ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-0

Δημοσίευση: 29 Απρ 2021 20:35

Σε αγώνα για την 8η ημέρα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και στον 3ο όμιλο, ο Ηρακλής Λάρισας γνώρισε την ήττα από την Κοζάνη, με σκορ 2-0.

Η λαρισινή ομάδα πάλεψε φιλότιμα, είχε ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και ν’ αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα.
Για την Κοζάνη το σκορ άνοιξε ο Μπακάλης με κεφαλιά στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μαυροματίδη, ενώ το τελικό 2-0 για τους «ερυθρόλευκους», σημείωσε ο Ιωάννου στο 49ο λεπτό, έπειτα από αντεπίθεση και συνεργασία των παιχτών της.
Διαιτητής: Πέτσας. Βοηθοί: Λεωνίδας, Παπαγεωργόπουλος (Τρικάλων).
ΦΣ ΚΟΖΑΝΗ (Καραγκιολίδης): Στόικος, Δινοβίτσης, Αλμασίδης, Σερσέμης, Πιρίτζαους, Σαρηγιαννίδης, Μπίντσης, Μπακάλης, Μαυροματίδης, Συράκος, Ιωάννου.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Χ. Χατζηλιάδης-Θ. Τριανταφυλλόπουλος): Παπαγιάννης, Τάρτας (80’ λ.τ Σκαφιδάς), Στοΐνοβιτς (65’ Μπαλαμώτης), Γαλάνης, Χατζηλιάδης (46’ Φωτός), Μπάμης (55’ λ.τ. Πότσι) Γκιουρσάνης, Καμπέρης (80’ Χριστίδης), Ναρίνογλου, Ζαφειρίου, Κακαβίτσης.