Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Ηττα γνώρισε η ΑΕΛ Κ-15

ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ ΜΕ 3-1 - ΕΧΑΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ, ΕΙΧΕ ΔΟΚΑΡΙ

Δημοσίευση: 05 Μαρ 2023 10:10

Τη δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα Κ-15 της Super League 1 γνώρισε η ΑΕΛ χθες στον Βόλο από την ομάδα του ΝΠΣ Βόλου με 3-1, σε ένα παιχνίδι που ο Θόδωρος Ελευθεριάδης δεν συνδύασε τη γιορτή του με θετικό αποτέλεσμα. Πάντως παραμένει στη δεύτερη θέση του Β Ομίλου και όλα δείχνουν ότι στο φάιναλ φορ θα παίξει με τον Ολυμπιακό.
Η ομάδα του Βόλου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Παπαστεργίου, ενώ η Λάρισα ισοφάρισε με τον Νίκο Αβραμούλη πέντε λεπτά αργότερα.

Ο Μπουραζάς κατάφερε να ξαναβάλει την ομάδα του σε ρόλο “οδηγού”, σκοράροντας το 2-1, αλλά οι «βυσσινί» δεν μπόρεσαν να απαντήσουν αφού ο Τσακνάκης σημάδεψε το δοκάρι.
Το τελικό 3-1 ήρθε στο 60ό λεπτό πάλι με τον Παπαστεργίου με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.
Η λαρισινή ομάδα έχασε την ευκαιρία να μπει εκ νέου στο παιχνίδι, αλλά ο Όντος στο 73 εκτέλεσε πέναλατι άστοχα.
Βόλος-Λάρισα 3 - 1
Παναιτωλικός– ΠΑΟΚ 0 - 7
Άρης–Πανσερραϊκός 5 – 0