Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Νέα νίκη της Αστυνομίας

ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ 1-0

Δημοσίευση: 14 Μαρ 2024 11:45

Σε αγώνα για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου των εργαζομένων, η ομάδα της Αστυνομίας επικράτησε στο γήπεδο της Φιλιππούπολης σε έναν ωραίο αγωνιστικό χώρο της αντίστοιχης των Εργαζομένων Μηχανικού, με σκορ 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο και στο 20’ η Αστυνομία μετά από σέντρα του Αργύρη Κ. που πραγματοποιήθηκε από την αριστερή πλευρά, κατέβασε εντός περιοχής την μπάλα ο Καζαντζόγλου Στ., όπου ανετράπη, καταλογίζοντας έτσι ο διαιτητής του αγώνα πέναλτι.
Την έσχατη των ποινών ανέλαβε ο Στατήρης Ηλ., ο οποίος και έκανε το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Εργαζομένων Μηχανικού μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας την ευκαιρία της ισοφάρισης. Η Αστυνομία είχε δυο πολύ καλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ, πλην όμως δεν τα κατάφερε. Κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν έχοντας σε πολύ καλή ημέρα τον τερματοφύλακά της Μόσιαλο Αρ.