ΔΙΕΞΗΧΘΗ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE

Σούπερ θέαμα στο Olympic Park

• Οι νικητές κέρδισαν ένα ταξίδι στη Ρώμη

Δημοσίευση: 25 Ιουν 2017 19:08

Μετά από συναρπαστικό παιχνίδι η ομάδα του Illy/De tox αναδείχθηκε νικήτρια στο τουρνουά ποδοσφαίρου 7Χ7, στο Olympic Park.

Επικράτησε στον τελικό του Champions League της ομάδας Γεωργικά Εφόδια Θεσσαλίας με 3-1 και κέρδισε ένα ταξίδι στη Ρώμη, που ήταν το μεγάλο έπαθλο.
Η αναμέτρηση παρουσίασε έντονο ενδιαφέρον από τα πρώτα λεπτά με τους «πράσινους» να παίρνουν προβάδισμα στο σκορ με τακουνάκι του Κώστα Χατζή.
Όμως ο Νίκος Βράκας ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσια και με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Αλέξης Κακαζούκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Κουσιώρας πέτυχε την ολική ανατροπή για το Illy/De tox, κάνοντας το 2-1.
Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νίκος Αλεξανδρής, με έξοχη προσπάθεια.
Μετά το τέλος του αγώνα έγιναν απονομές μεταλλίων και Κυπέλλων στις δύο ομάδες από τον υπεύθυνο του Olympic Park Νίκο Λιούπα. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νίκος Γκαραβέλης.
ILLY/DE TOX: Καρυώτης, Τσέλιγκας, Πότσης, Κακαζούκης, Μούμος, Αετόπουλος, Βράκας, Κουσιώρας, Αλεξανδρής, Νορελντίν, Σπανός, Αμπατζίδης.
ΓΕΩΡΓΙΚΑ ΕΦΟΔΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Δημητριάδης, Κιός Σ., Κιός Β., Λουκανίκας, Χατζής, Καλόγηρος, Κυριάκος, Μανδραβέλης, Γουργιώτης, Ζυγογιώργος.