«Χρυσό» 1-1 του ΠΑΟΚ απέναντι στην Μπενφίκα

* ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ ΤΩΝ PLAY OFF ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE * ΣΗΜΕΡΑ Η ΑΕΚ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗ BINTI (22:00)

Δημοσίευση: 22 Αυγ 2018 15:02

«Χρυσό» 1-1 στη Λισαβόνα απέναντι στην Μπενφίκα απέσπασε ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ματς των play off του Champions League.

Οι Πορτογάλοι προηγήθηκαν με το πέναλτι του Πίζι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α' μέρους, αλλά οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν στο 76' με τον Ουάρντα. Η ρεβάνς στην Τούμπα στις 29 Αυγούστου.

Γκολ: 45' Πίζι/76'Ουάρντα.

Διαιτητής: Μίλοραντ Μάζιτς (Σερβία)

Κάρτες: 52' Ζέντσον, 83' Αντρέ Αλμέιδα/71' Βιεϊρίνια, 84' Πέλκας, 89' Ουάρντα

ΜΠΕΝΦΙΚΑ (Ρουί Βιτόρια): Βλαχοδήμος, Αντρέ Αλμέιδα, Ρούμπεν Ντίας, Ζαρντέλ, Γκριμάλδο, Φέισα, Ζέντσον, Ζίβκοβιτς (65' Σίλβα), Πίζι (79' Φέλιξ), Σέρβι (79' Σεφέροβιτς), Φερέιρα.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Κάνιας, Μαουρίσιο, Λέο Ζαμπά (81' Σακχόβ), Πέλκας, Λημνιός (52' Ουάρντα), Πρίγιοβιτς (87' Ακπόμ).

*Σήμερα η ΑΕΚ, στον πρώτο αγώνα των play off του Champions League, αγωνίζεται στη Βουδαπέστη με τη Βίντι (22:00-Cosmote Sport1).

Μπενφίκα – ΠΑΟΚ 1-1

Ερυθρός Αστέρας- Σάλτσμπουργκ 0-0

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ – Αϊντχόφεν 2-3