Ηττα γνώρισε στα Τρίκαλα η Α.Ε. Κιλελέρ

*Χθες από τον τοπικό Α.Ο.Τ. με σκορ 1-0

Δημοσίευση: 15 Απρ 2024 13:16

Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η Α.Ε. Κιλελέρ γνώρισε την

ήττα από τον Α.Ο. Τρικάλων με σκορ 1-0, σε αγώνα για την 31η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Αποτέλεσμα που αγχώνει κάπως τους «κιτρινόμαυρους» της Λάρισας στην προσπάθεια για την παραμονή τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος, όμως οι παίκτες του Κώστα Κατσάρα είναι αποφασισμένοι εδώ που φτάσανε, να υλοποιήσουν τον στόχο της σωτηρίας. Χθες η αναμέτρηση κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία. Στις κυριότερες φάσεις της αναμέτρησης είχαμε:
19’: Σουτ του Σαμαντά από καλή θέση η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς του Κιλελέρ και χάθηκε ευκαιρία για τους γηπεδούχους.
29’: Κόρνερ ο Γεωργάκης κεφάλια Ι. Σκόνδρα, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά του αριστερού δοκαριού και άουτ.
38’: Μακρινό σουτ του Βαγενά μπλόκαρε εύκολα ο Αναγνώστου. Στην εξέλιξη της φάσης σουτ από τον Μαγκούτη μπλόκαρε ο Μυσιρλής.
50’: Ο Γεωργάκης στον Σκόνδρα Ν. που σούταρε άουτ.
53’: Μακρινό σουτ του Αλτάνη η μπάλα άουτ.
60’: Ο Ζαΐμι στον Σαμαντά, η μπάλα κόντραρε στον Αντωνίου και πέρασε κόρνερ.
67’: Πολύ καλή στιγμή για τον ΑΟΤ. Γυριστό σουτ του Ν. Σκόνδρα έβγαλε σωτηρία ο Μυσιρλής.
73’: Ο Νίκος Σκόνδρας με κεφαλιά πετυχαίνει το 1-0 για τον ΑΟΤ.
82’: Εξ’ επαφής κεφαλιά του Δοδοντσάκη απέκρουσε ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Αναγνώστου.
90’+5: Ατομική προσπάθεια του Αλεξίου και σουτ απέκρουσε ο Μυσιρλής.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Αναγνώστου, Μαλακασιώτης (66’ Βασιλείου), Σκόνδρας Ι., Ιωάννου, Γεωργάκης, Κωστόπουλος, Μαγκούτης (87’ Πατρώνης), Ζαΐμι (80’ Κατσαντώνης), Σαμαντάς (80’ Μπέκας), Σκόνδρας Ν., Αλεξίου
Α.Ε. ΚΙΛΕΛΕΡ: Μυσιρλής, Φουρκιώτης, Μπαρούτας, Αντωνίου, Δοδοντσάκος, Αλτάνης, Χατζησαββίδης (68’ Χασομέρης), Παπαγεωργίου (77’ Ελέζι), Κατσαμάγκας (77’ Βλησσαρούλης), Βαγενάς (68’ Χατζής), Τζιάνης (62’ Κούκος)