ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΕ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑ ΤΟΝ ΦΑΛΑΝΙΑΚΟ 1-0

Νίκη πέτυχε το Βλαχογιάννι

* Το γκολ σημείωσε ο Στέλιος Πατσιωτός στο 59’

Δημοσίευση: 02 Δεκ 2015 0:26

Σε εξ αναβολής αγώνα για την 13η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣΛ, η Δόξα Βλαχογιαννίου επικράτησε του Φαλανιακού, με σκορ 1-0.

Το γκολ που έκρινε το ματς σημειώθηκε στο 59΄, όταν ο Κοκόμπελης εκτέλεσε φάουλ, ο Ιωαννίδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά, ο Στέλιος Πατσιωτός, σκόραρε για τους γηπεδούχους.

Δυο λεπτά νωρίτερα στο 57΄, ο Κοκόμπελης εκτέλεσε κόρνερ και στην κεφαλιά που πήρε ο Σουφχάρας, η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Να αναφέρουμε ότι μόλις στο 2΄, ο Κοκόμπελης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ όταν βρέθηκε εντελώς αμαρκάριστος, όμως έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι.

Από την άλλη, ο Φαλανιακός, απείλησε κυρίως με τους Αλεξανδρή και Χριστινανίδη στο πρώτο ημίχρονο και Σουλιώτη, Ιγγλέζο, στην επανάληψη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χρήστος Αγγελούλης, που είχε βοηθούς τον Κωνσταντίνο Ακρίβο και τον Γιώργο Πατέτσο.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χαλκιάς, Βάλλας (50’ Αλεξίου), Αθανασούλης, Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Μήσιος Ν., Λιόλιος, Κοντοθανάσης Δ., Ζηρδέλης, Πατσιωτός (87’ Μήσιος Δ.), Κοκόμπελης (79’ Γκουρομπίνος).

ΦΑΛΑΝΙΑΚΟΣ (Φεραίος Γιαννακός): Πουτσιάκας, Φατούρας, Χριστιανίδης (46’ Ιγγλέζος), Σουλιώτης, Δαλακώνης, Λιλολάρι, Πανταζής (74’ Κόκκινος), Σέσι, Σαχίνι, Αλεξανδρής, Αλατάς.

*Για μεγάλο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκαν στο Βλαχογιάννι ο τεχνικός του Απόλλωνα Λάρισας Μιχάλης Ζιώγας, με τον συνεργάτη του Μιχάλη Μπίζιο, όπως επίσης την αναμέτρηση παρακολούθησε και ο προπονητής του Δαμασιακού Γιώργος Τζαφέρης.

*Με το σφύριγμα της λήξης δημιουργήθηκε μικροένταση μεταξύ των παικτών, όμως με την επέμβαση των ψυχραιμοτέρων τα πνεύματα ηρέμησαν.