Νέα νίκη της ΑΕΛ. 2-0 τη Ζάκυνθο

Δημοσίευση: 17 Ιαν 2016 17:21 | Τελευταία ενημέρωση: 17 Ιαν 2016 17:48

Με δύο γκολ στην έναρξη και στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου η ΑΕΛ κέρδισε νωρίς το απόγευμα στο AEL FC ARENA την ομάδα της Ζακύνθου και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Football League.

Το παιχνίδι υπήρξε ένας επιθετικός μονόλογος των βισινί και το σκορ μάλλον αδικεί τους βυσινί καθώς η διαφορά των τερμάτων θα ήταν μεγαλύτερη αν η γραμμή κρούσης ήταν αποτελεσματικότερη και ο Πειραιώτης διαιτητής Αλέξανδρος Τσαμούρης δεν έκλεινε τα μάτια σε τρεις καταφανέστατες περιπτώσεις πέναλτι.

Η εμφάνιση της ΑΕΛ, τρεις αγωνιστικές πριν πέσει η αυλαία του πρώτου γύρου στο πρωτάθλημα της Football League, ήρθε μετά το σπουδαίο διπλό στις Σέρρες κόντρα στον Πανσερραϊκό (0-2) ενισχύοντας την ψυχολογία της ομάδας για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Τα γκολ της σημερινής συνάντησης πέτυχαν με τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού με σουτ έξω από την περιοχή ο Πολ Ουρτάδο και στο 45 ο Μίλαν Μπόγιοβιτς.

ΑΕΛ (Ντόστανιτς): Ξενοδόχοβ, Μασούρας, Μονιάκης, Βέρτζος, Κομεσίδης, Ουρτάδο, Μπανούσης, Μπουντόπουλος (67' Ροβίθης), Κουτσιανικούλης (75' Κρητικός), Μαρουκάκης, Μπόγιοβιτς (62' Λαμπρόπουλος)

Ζάκυνθος (Νόλης): Πολίτης, Γραικός, Κυριακίδης, Κουρέλλας, Καμπούρης, Ναζίμ Ορφανίδης (75' Αναστασιάδης), Ζαϊρί, Κρολ, Μεντιούρ (72' Καρδάρης), Ζέλιος (55' Λέκκας)