ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ ΜΕ 1-0

Ήττα γνώρισε ο Οικονόμος

* «Φωνάζει» για ένα πέναλτι που δεν του δόθηκε στο φινάλε του πρώτου μέρους

Δημοσίευση: 17 Μαρ 2016 7:52

Αν και προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο ο Οικονόμος γνώρισε τελικά την ήττα από τον Πιερικό με 1-0.

Αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε μόλις στο 4΄με γκολ του Κωνσταντίνου, ενώ οι γηπεδούχοι «φωνάζουν» για ένα πέναλτι που δεν του δόθηκε στο φινάλε του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Οικονόμος ήταν πολύ ανώτερος, αλλά δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που είχε. Ο Πιερικός κοίταξε να διαχειριστεί το υπέρ του 0-1 και τα κατάφερε.

Μετά την ήττα αυτή οι «Πράσινοι» βρίσκονται σε πολύ δύσκολη θέση όσον αφορά στην προσπάθεια που κάνουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

4’ Εκτέλεση φάουλ του Κουρούπη, προβολή του Ανδρέου διώχνει ασθενώς ο Γούπος με την μπάλα να φτάνει στον Κωνσταντίνου που χωρίς πρόβλημα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 0-1.

14’ Δυνατό σουτ του Κατσιαμήτα, αριστερά έξω από την περιοχή έφυγε η μπάλα ψηλά άουτ

21’ Εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντίνου στα χέρια του Γούπου.

25’ Μακρινό σουτ του Καμπέρη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

30’ Σουτ του Καμπέρη λίγο έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.

36’ Σουτ του Καμπέρη στην κίνηση δεξιά μέσα από την περιοχή μπλόκαρε σταθερά ο Φιρινίδης.

38’ Εκτέλεση φάουλ του Καμπέρη από δεξιά ενστικτωδώς διώχνει σε κόρνερ ο Φιρινίδης.

44’ Πολύ καλό σουτ του Καραγκούνη με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ ο Φιρινίδης.

45+1’ Φάουλ από δεξιά (οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι) για τον Οικονόμο με τον Καμπέρη, με γροθιές διώχνει ο Φιρινίδης.

47’ Σουτ του Κατσιαμήτα, αποκρούει σε κόρνερ ο Γούπος.

70’ Σουτ από πλάγια δεξιά ο Καράμπελας, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Γούπο.

78’ Ο Βελετάνης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει με σουτ.

Τον αγώνα διηύθυνε ο κ.Μαρόπουλος (Ημαθίας), που είχε βοηθούς τους κ.Τζιαμπάση (Κοζάνης), Παπαδάκη (Ημαθίας).

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Καλτέκης – Νίκος Φώλλας): Γούπος, Παπαγεωργίου, Μαχαίρας (61’ Μάνικος), Σιάτρας (46’ Βελετάνης), Κορομηλάς, Αγρόδημος, Καμπέρης, Γκαμπέτας, Σενκάι (74’ Τσάτσος), Καραγκούνης, Μπαλής.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Νίκος Ζαλίκας): Φιρινίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κουρούπης, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Κώτσιας, Κωνσταντίνου, Κατσιαμήτας, Τσιώλης, Καράμπελας (87′ Γιαλαμίδης), Πέεφ (71’ Αποστολίδης).