Η ΜΑΡΜΑΡΙΝΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ 4-0!

Χείμαρρος …παρέσυρε το Μελισσοχώρι

• Eβαλε «φωτιά» στον κορυφή του 3ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ

Δημοσίευση: 21 Μαρ 2017 16:24

Ο χείμαρρος με το λιώσιμο του χιονιού στον Κίσσαβο κατέβασε πολύ νερό και…έπνιξε τον κάμπο και η ομάδα του Χειμάρρου Μαρμαρίνης επέστρεψε στις νίκες με το επιβλητικό 4-0 επί του πρωτοπόρου Αστέρα Μελισσοχωρίου, βάζοντας «φωτιά» στην κορυφή του 3ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας της ΕΠΣ Λάρισας.

Η Μαρμαρίνη επέβαλε τον ρυθμό της από την αρχή μέχρι το τέλος και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού από τον αντίπαλο. Αυτό ήταν αποτέλεσμα του πάθους και της αγωνιστικότητας που έδειξαν ο τερματοφύλακας, η αμυντική γραμμή αλλά και το κέντρο που λειτούργησαν άψογα. Από την άλλη πλευρά κατάφερε με τους επιθετικούς της και σκόραρε τέσσερις φορές στην καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.
Ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό μετά από συνδυασμένη προσπάθεια των Αγγέλη και Πικούλη με τον τελευταίο να βγάζει κοφτή σέντρα και τον Σπύρο Καρπέτη να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση(1-0).
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Χειμάρρου μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε στο 52ο λεπτό να πετύχει το δεύτερο γκολ με εξαιρετική κεφαλιά του κεντρικού αμυντικού Νίκου Γκέκα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δημήτρη Πικούλη.
Στο 87ο ο Βασίλης Σαμαράς με κάθετη πάσα έβγαλε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα τον Σπύρο Καρπέτη που με εξαιρετικό πλασέ έγραψε το 3-0.
Τέλος στο 89ο ο Βασίλης Σαμαράς κέρδισε πέναλτι. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Δημήτρης Πικούλης, που μετά τις δύο ασίστ χρίσθηκε και σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗΣ (Ιωάννης Μπουρνάκας): Κυριάκος Άτσος, Αλέξης Βλάχος, Παναγιώτης Αγγέλης (60’ Φόντας Περδικούλης), Νίκος Γκέκας, Γιώργος Μητράκας (85’ Χρήστος Καρακώστας), Ισμαήλ Τζουλάι, Θωμάς Νάτσης, Βασίλης Δεληγιάννης (λ.τ. 68’ Αγγελόπουλος), Σαμαράς, Καρπέτης, Πικούλης.
Την αποστολή της ομάδας συμπλήρωναν οι ποδοσφαιριστές: Αλί Μουμίν (Τ), Παύλος Καρέτσος, Τζανέκας Γιώργος και Μπούρας Αντώνης.