Ο Κροάτης ήταν αυτός που είχε ανοίξει το σκορ στο 28’, ενώ οι Αυστριακοί έφτασαν κοντά στη μεγάλη ανατροπή με σκόρερ τους Μονσάιν (43’), Τατζούρι (49’).
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Τσόσιτς (23’λ.τρ. Τζανετόπουλος, 80’ Μπακασέτας), Μπακάκης, Γιόχανσον, Αϊνταρεβιτς (53’ Γαλανόπουλος), Μάνταλος, Χριστοδουλόπουλος, Λιβάγια, Αραούχο.
ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ (Τόρστεν Φινκ): Πεντς, Κλάιν, Μοχάμεντ, Ζέρμπεστ, Μαρτσίνκο, Χόλτσχαουζερ, Ντε Πάουλα (90+1’ Λι), Αλχασάν (60’ Πρόκοπ), Φελίπε Πίρες, Τατζούρι, Μόνσαϊν (70’ Φριζενμπίχλερ)
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League:
• 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιγιαρεάλ 0-0
Αστάνα - Σλάβια Πράγας 1-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Βιγιαρεάλ (Ισπανία) 4
Σλάβια Πράγας (Τσεχία) 4
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 1
Αστάνα (Καζακστάν) 1
• 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Παρτιζάν - Ντιναμό Κιέβου 2-3
Σκεντέρμπεου - Γιουνγκ Μπόις 1-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία) 6
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) 2
Παρτιζάν (Σερβία) 1
Σκεντέρμπεου (Αλβανία) 1
• 3ος ΟΜΙΛΟΣ
Λουντογκόρετς - Χόφενχαϊμ 2-1
Μπράγκα - Μπασάκσεχιρ 2-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μπράγκα (Πορτογαλία) 6
Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) 4
Μπασάκσεχιρ (Τουρκία) 1
Χόφενχαϊμ (Γερμανία) 0
• 4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΚ - Αούστρια Βιέννης 2-2
Μίλαν - Ριέκα 3-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μίλαν (Ιταλία) 6
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 4
Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) 1
Ριέκα (Κροατία) 0
3η αγωνιστική – 19/10
Μίλαν - ΑΕΚ
Αούστρια Βιέννης - Ριέκα
• 5ος ΟΜΙΛΟΣ
Λιόν - Αταλάντα 1-1
Εβερτον - Απόλλων Λεμεσού 2-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αταλάντα (Ιταλία) 4
Λιόν (Γαλλία) 2
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 2
Έβερτον (Αγγλία) 1
• 6ος ΟΜΙΛΟΣ
Λοκομοτίβ Μόσχας - Ζλιν 3-0
Σερίφ Τιράσπολ - Κοπεγχάγη 0-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία) 4
Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία) 2
Κοπεγχάγη (Δανία) 2
Ζλιν (Τσεχία) 1
• 7ος ΟΜΙΛΟΣ
Πλζεν - Χαποέλ Μπέρ Σεβά 3-1
Λουγκάνο - Στεάουα 1-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Στεάουα (Ρουμανία) 6
Χάποελ Μπερ-Σέβα (Ισραήλ) 3
Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) 3
Λουγκάνο (Ελβετία) 0
• 8ος ΟΜΙΛΟΣ
Κολονία - Ερυθρός Αστέρας 0-1
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Αρσεναλ 2-4
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αρσεναλ 6
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 4
ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ (Λευκορωσία) 1
Κολονία (Γερμανία) 0
• 9ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάλτσμπουργκ-Μαρσέιγ 1-0
Κονιασπόρ - Γκιμαράες 2-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Σάλτσμπουργκ (Αυστρία) 4
Κόνιασπορ (Τουρκία) 3
Μαρσέιγ (Γαλλία) 3
Γκιμαράες (Πορτογαλία) 1
• 10ος ΟΜΙΛΟΣ
Αθλέτικ Μπιλμπάο - Ζορία Λουγκάνσκ 0-1
Εστερσουντ - Χέρτα Βερολίνου 1-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Έστερσουντ (Σουηδία) 6
Ζόρια Λουγκάνσκ (Ουκρανία) 3
Αθλέτικ Μπιλμπάο (Ισπανία) 1
Χέρτα Βερολίνου (Γερμανία) 1
• 11ος ΟΜΙΛΟΣ
Λάτσιο - Ζούλτε Βάρεγκεμ 2-0
Νις - Φίτεσε 2-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Νις (Γαλλία) 6
Λάτσιο (Ιταλία) 6
Φίτεσε (Ολλανδία) 0
Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο) 0
• 12ος ΟΜΙΛΟΣ
Ρόζενμποργκ - Βαρντάρ 3-1
Ζενίτ Αγ.Πετρ. - Σοσιεδάδ 3-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ζενίτ (Ρωσία) 6
Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ισπανία) 3
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) 3
Βαρντάρ Σκοπίων (ΠΓΔΜ) 0