ΑΠΕΣΠΑΣΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΑ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ (2-2)

Νέα επιτυχία της ΑΕΛ Κ-20

Δημοσίευση: 15 Ιαν 2018 15:36

Μετά την εκτός έδρας νίκη επί του Πλατανιά με 1-0, η ομάδα Κ-20 της ΑΕΛ, πρόσθεσε μια ακόμη επιτυχία στο ενεργητικό της.

Συγκεκριμένα μετά από πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, απέσπασε παλικαρίσια ισοπαλία στην Τρίπολη με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα, για την 17η αγωνιστική.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ με τον Τανουσάι στο 5′, στον οποίο η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα. Το 2-0 έγινε από τον Τζίμα στο 50ό λεπτό.

Η ΑΕΛ μείωσε στο 75′ με σέντρα-σουτ του Κώστα Μακρή σε 2-1.

Το 2-2 ήρθε στις καθυστερήσεις για τους «βυσσινί» καθώς στο τέταρτο λεπτό του επιπλέον χρόνου μετά από κόρνερ από αριστερά με κεφαλιά του Παναγιώτη Σάλταρη στη μικρή περιοχή η Κ20 πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής: Κόλλιας (Αργολίδας). Βοηθοί: Λυκομήτρος (Αργολίδας), Νενεκούμης (Αργολίδας).

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Τσιμόπουλος, Ζήσης, Φωτόπουλος, Ζορμπάς, Τανουσάι, Μαρίνος, Διαμαντόπουλος, Κομνηνός, Τζίμας, Κανελλόπουλος, Jang.

ΑΕΛ (Μπάμπης Παναγούλης): Σαφαρίκας, Πλατάνας (65′ Κυρμιτσής), Καραμπίνας, Καρατάσιος, Καλούσης, Ταρτάς, Καραθάνος (70′ Μουξιός), Μπιγκάνος, Νούσιος, Μακρής, Σάλταρης.