Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ

Εχασε αλλά παρέμεινε ψηλά

• Ν. Θεοδοσιάδης: «Θέλουμε να σωθούμε όσο πιο γρήγορα γίνεται»

Δημοσίευση: 12 Μαρ 2018 22:14

Καλός για ένα ημίχρονο ήταν ο Απόλλων Λάρισας στις Σέρρες, αλλά έχασε τελικά από τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες, με σκορ 2-1.

Οι «κυανόλευκοι» είχαν ευκαιρίες για να φτάσουν στην ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν τα κατάφεραν και γνώρισαν την ήττα.
Η λαρισινή ομάδα πάντως παρέμεινε ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα της Football League, όπου βρίσκεται στην 5η θέση.
Σε δηλώσεις που έκανε ο τεχνικός του Απόλλωνα Νίκος Θεοδοσιάδης για το παιχνίδι με τον Πανσερραϊκό, τόνισε τα εξής: «Είχα πει στα παιδιά ότι θα ήταν ένα δύσκολο ματς, ο Πανσερραϊκός έπαιζε παιχνίδι ζωής και θανάτου, μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, εμείς δεν ήμασταν προσεκτικοί στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπήκαμε συγκεντρωμένα στο σχέδιο που είχαμε κάνει, αλλά πιστεύω ότι με βάση την εικόνα του αγώνα οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, ο Πανσερραϊκός το πρώτο εμείς το δεύτερο. Στην επανάληψη δημιουργήσαμε τις προϋποθέσεις για να πάρουμε ένα αποτέλεσμα, μειώσαμε είχαμε φάσεις, αλλά δεν μπορέσαμε το κάτι παραπάνω. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πανσερραϊκού για τη νίκη και στους παίκτες μου για την προσπάθεια. Εμείς συνεχίζουμε τον αγώνα μας για να σωθούμε όσο γίνεται πιο γρήγορα».

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ο Απόλλων Λάρισας στη συνέχεια του πρωταθλήματος θα υποδεχθεί την ερχόμενη Κυριακή 18 Μαρτίου και ώρα 15:00 στο στάδιο Αλκαζάρ, την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Για το συγκεκριμένο παιχνίδι η προετοιμασία θα ξεκινήσει αύριο το πρωί, καθώς χθες και σήμερα οι παίκτες έχουν ρεπό.

ΠΑΤΗΣΕ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΟΦΗ
Σε χθεσινά παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Football League, Δόξα Δράμας, ΟΦΗ και Παναιγιάλειος πέτυχαν νίκες στις έδρες τους, ενώ ο Απόλλωνας Πόντου κέρδισε στην Καρδίτσα την Αναγέννηση με σκορ 2-0. Η ομάδα της Κρήτης με τη νίκη της πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας, με τον Άρη να έχει παιχνίδι λιγότερο, καθώς αγωνίζεται σήμερα με τον Εργοτέλη.