ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ Γ.Σ. ΕΛΙΜΕΙΑΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 77-56

Ηττα γνώρισε ο Γ.Σ. Φαρσάλων

*Μια αγωνιστική πριν το φινάλε της Β' Εθνικής

Δημοσίευση: 14 Μαϊ 2018 15:12

Σε αγώνα για την 29η ημέρα στον 2ο όμιλο της Β' Εθνικής κατηγορίας, ο Γ.Σ. Φαρσάλων γνώρισε την ήττα στην Κοζάνη από τον Γ.Σ. Ελίμειας, με σκορ 77-56.

Οι «μπλε» μπήκαν καλύτερα στο παρκέ και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έκλεισε βρίσκοντάς τους μπροστά με επτά πόντους

(15-22).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως και από το 15ο λεπτό και μετά οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον δικό τους ρυθμό και με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 22-6, πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι, με 37-28.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΓΣ Φαρσάλων προσπάθησαν να αντιδράσουν και να μειώσουν τη διαφορά όμως η

Ελίμεια συνέχισε να είναι πιο ουσιαστική και έτσι το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με τους γηπεδούχους να διατηρούν το προβάδισμα (59-43).

Ο προπονητής του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων κ. Χάρης Φόρος έδωσε ευκαιρίες σε παιδιά που δεν είχαν μεγάλο χρόνο συμμετοχής, ώστε να πάρουν εμπειρίες και χρόνο.

Τελικά η λήξη της αναμέτρησης βρήκε την Ελίμεια νικήτρια με σκορ 77-56.

Τα Δεκάλεπτα: 15-22, 37-28, 58-43, 77-56

Διαιτητές: Πετανίδου-Κοϊμτζόγλου

ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (1), Σαπούρας 12 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 3 (1), Κούβελας 3 (1), Τσούκας 17 (3), Μούσιος 2, Μαλλιούρας 8, Μακρής 8 (1), Τσιμίδης 11.

ΦΑΡΣΑΛΑ (Φόρος): Νικολόπουλος 6 (1), Ντίνος 10 (2), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 5 (1), Συνετός 10, Αναγνωστόπουλος Γ. 7 (1), Λούτας, Λιούπης 3 (1), Καραδήμας 3 (1), Μακρής 10.