Πρόκριση στο Παγκόσμιο Ορεινό Πρωτάθλημα Νέων για τον Μανώλη Πούρικα!

Δημοσίευση: 27 Μαϊ 2018 15:06

Μεγάλη επιτυχία κατέγραψε πρόσφατα ο Ελασσονίτης δρομέας Μανώλης Χρ. Πούρικας, που πήρε μέρος στον αγώνα Tihio Race 2018, στην απόσταση 20 χιλιομέτρων, που πραγματοποιήθηκε στο Τείχιο Δωρίδος.

Ο Μανώλης Πούρικας με εξαιρετική προσπάθεια σε ένα απαιτητικό αγώνα κατέλαβε την 1η θέση με ρεκόρ διαδρομής, εξασφαλίζοντας την πρόκριση του για συμμετοχή στο Παγκόσμιο Ορεινό Πρωτάθλημα Νέων, World Youth Skyrunning Championship, που πραγματοποιείται στην Ιταλία.

Και βέβαια, μεγάλη η ικανοποίηση για τον δραστήριο και μεθοδικό προπονητή του Θοδωρή Δαβιώτη και ευχαριστίες στο κατάστημα Georgiadis-Store.gr για την υλική και ηθική υποστήριξη στον αθλητή, που έχει να επιδείξει μεγάλες επιτυχίες.

Να θυμίσουμε ότι ο αθλητής που ξεχωρίζει για την ποιότητα του χαρακτήρα του, μόνιμα στο βάθρο των νικητών σε μεγάλους και μικρούς αγώνες, κατέκτησε την 1η θέση στα 5 χιλιόμετρα του Run Greece της Λάρισας, που έγινε τον περασμένο Μάρτιο(2η φωτο).