Ισοπαλίες σε Γεντί Κουλέ και Περιστέρι

Δημοσίευση: 13 Ιαν 2019 15:11

Με τον βαθμό της ισοπαλίας «απέδρασε» ο Πανιώνιος από το Γεντί Κουλέ, στη 16η αγωνιστική της Super League. Το τελικό 1-1 αδικεί τον ΟΦΗ, που ήταν καλύτερος καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και είναι χαρακτηριστικό ότι οι Νεοσμυρνιώτες σημείωσαν την πρώτη ευκαιρία τους στο 80', στο γκολ του Καμαρά.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 27' με τον Πλατέλλα.

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με... ανατροπές, Ατρόμητος και Παναιτωλικός σταμάτησαν στο 2-2. Μετά από ένα ανούσιο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες σημείωσαν τέσσερα γκολ στην επανάληψη. Ο Ενσικουλού άνοιξε το σκορ στο 50', αλλά ο Μανά με δύο προσωπικά τέρματα (69', 77') έβαλε σε θέση οδηγού τον Παναιτωλικό. Την τελευταία λέξη πάντως την είπαν οι γηπεδούχοι και με σκόρερ τον Μούγιακιτς (83') διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

Σε ματς της 16ης αγωνιστικής της Super League τα γκολ σημείωσαν:

ΑΕΛ-Απόλλων Σμύρνης      3-0

(5' αυτ. Γκίνο, 63', 77' Νούνιτς)

Ατρόμητος-Παναιτωλικός    2-2

(50' Ενσικουλού - 83' Μούγιακιτς - 69', 77' Μανά)

16. Απόλλων Σμύρνης        5 -15αγ.

* Ο Παναθηναϊκός άρχισε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και ο ΠΑΟΚ με -2 βαθμούς.

* Από την ΑΕΚ έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί.

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡ

11 ΓΚΟΛ: Κουλούρης (ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ)

9 ΓΚΟΛ: Πρίγιοβιτς (ΠΑΟΚ)

7 ΓΚΟΛ: Πόνσε (ΑΕΚ), Γέντρισεκ (ΞΑΝΘΗ)

6 ΓΚΟΛ: Γιουνές (ΑΡΗΣ), Μοράρ (ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ), Μασούρας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)

5 ΓΚΟΛ: Ματέο Γκαρσία (ΑΡΗΣ), Μακέντα (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ), Ντουρμισάι (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Νούνιτς (ΑΕΛ)

4 ΓΚΟΛ: Λιβάια (ΑΕΚ), Τόνσο, Μανιάς (ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ), Γιόχανσον (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ), Μάζουρεκ, Καμαρά (ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ)

3 ΓΚΟΛ: Μπακασέτας (ΑΕΚ), Νούνιτς, Ντέλετιτς (ΑΕΛ), Ντιγκινί (ΑΡΗΣ), Ουγκράι (ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ), Μπαράλες, Αντέτζο (ΛΑΜΙΑ), Γκερέρο (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Νέιρα, Πλατέλλας (ΟΦΗ), Χατζηγιοβάνης (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ), Μάνα (ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ), Κρίζμαν (ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ).