7η θέση για τη ΝΕΛ

* Στους τελικούς μίνι παίδων του πόλο * Πρωταθλητής αναδείχθηκε ο ΠΑΟ

Δημοσίευση: 22 Ιουλ 2019 19:53

Την 7η θέση κατέκτησε η ομάδα της ΝΕΛ στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων 2019 που έγινε στο Ανοιχτό Κολυμβητήριο της Νέας Πολιτείας.

Στον κρίσιμο αγώνα το βράδυ του Σαββάτου η λαρισινή ομάδα έχασε από τον ΠΑΟΚ με 10-6 και έπαιξε χθες το πρωί για τις θέσεις 7-8 όπου κέρδισε τον Πανιώνιο με 15-9.
Ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε πρωταθλητής, αφού στον τελικό επικράτησε με 8-4 του ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Γιάννη Πρίμπα κατέκτησε το συγκεκριμένο τίτλο για δεύτερη φορά τα τελευταία τρία χρόνια, ενώ σε συνδυασμό με την κατάκτηση του πρωταθλήματος παίδων, η χρονιά για τον Παναθηναϊκό κλείνει με ιδανικό τρόπο. Την απονομή στους νικητές έκανε ο αντιπεριφερειάρχης Νίκος Λιούπας και στους ηττημένους ο δημοτικός σύμβουλος εντεταλμένος σε θέματα αθλητισμού Γιώργος Κωσταρόπουλος.
Στο μικρό τελικό ο ΝΟ Πατρών επικράτησε με 6-4 του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου και πήρε το χάλκινο μετάλλιο.