Προκρίθηκε με ανατροπή ο Πλατανιάς

ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΗ ΝΑΞΟ ΤΟΝ ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟ 2-1

Δημοσίευση: 27 Σεπ 2019 16:03

Με πρόκριση του Πλατανιά ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις που διεξήχθησαν για το Κύπελλο Ελλάδας. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ομάδα από τα Χανιά πήρε το «εισιτήριο» για τον επόμενο γύρο της διοργάνωσης, καθώς νίκησε χθες τον Πανθηραϊκό στη Νάξο με 2-1, σε αναμέτρηση για τη Δ’ φάση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με τον Μαναριώτη, ωστόσο οι Κρήτες ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση με τα γκολ που πέτυχε ο Λουκίνας, στις καθυστερήσεις του α’ μέρους με πέναλτι και στο 75ο λεπτό. Τα αποτελέσματα του τριημέρου στο Κύπελλο Ελλάδας: