Εμφάνιση... Αστέρα

ΚΕΡΔΙΣΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ ΜΕ 4-1

Δημοσίευση: 29 Οκτ 2019 20:14

Ο Αστέρας πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση επικράτησε με 4-1 της Λαμίας στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα φτάνοντας τους εννιά βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα της Φθιώτιδας στο ντεμπούτο του Άκη Μάντζιου στον πάγκο της πλήρωσε τις κακές τοποθετήσεις της στα στημένα και παρέμεινε χωρίς νίκη μετά από οκτώ ματς στη Super League. Ο Σουάρες έβαλε μπροστά τον Αστέρα στο 21’, αλλά στο 36’ ο Ασίγκμπα έφερε το ματς στα ίσια. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπαράλες έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους, για να γίνει το 3-1 στο 52ο λεπτό με τον Τασουλή. Ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις του ματς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό σκορ (4-1).
Οι όποιες προσπάθειες των παικτών της Λαμίας για να μειώσουν σε 3-2 και να ξαναμπούν στο ματς εγκαταλείφθηκαν μετά το 69ο λεπτό, όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Δημούτσος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Βλάχος (82’ Κώτσιρας), Τασούλης, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Καπίγια, Μουνάφο, Μπόρχα Φερνάντεζ (75’ Ιγκλέσιας), Ριέρα (75’ Σίτο), Μαρκ Φερνάντεζ, Μπαράλες.
ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ: Κατσίκας, Ασίγκμπα, Βάντερσον, Βύντρα, Πλιάτσικας, Δημούτσος, Μπεχαράνο (88’ Ράμος), Βασιλόγιαννης, Ρόμανιτς (74’ Σάλιακας), Τιρόνε (62’ Μπουλουλής), Τουράμ
ΟΦΗ - Ξάνθη    2-0
Βόλος - ΠΑΟΚ    0-2
Παναθηναϊκός - ΑΕΛ    1-2
Ατρόμητος - Πανιώνιος    4-0
Άρης - Παναιτωλικός    2-0
Ολυμπιακός - ΑΕΚ    2-0