Νίκες πέτυχαν Αρης και Βόλος

Δημοσίευση: 18 Οκτ 2020 20:30

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα θα παραμείνει ο Άρης για, τουλάχιστον, μία ακόμη εβδομάδα. Οι «κίτρινοι», στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League, επικράτησαν με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης χάρη σε (ακόμη ένα) γκολ του Μπρούνο Γκάμα.

Παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων «Οι Ζωσιμάδες», καθώς στο «Κλεάνθης Βικελίδης» πραγματοποιούνται εργασίες βελτίωσης του αγωνιστικού χώρου, και στο οποίο χρειάστηκε δύο φορές η βοήθεια του Video Assistant Referee.
Mε... σπασμένα «φρένα» συνεχίζει ο Βόλος την εφετινή, εντυπωσιακή (μέχρι στιγμής) πορεία του στο πρωτάθλημα της Super League, καθώς επικράτησε με 2-1 (και) επί του ΠΑΣ Γιάννινα.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν... κεφάλι στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με καταπληκτικό σε έμπνευση κι εκτέλεση γκολ του Παμλίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος μπήκε πολύ καλύτερα στο γήπεδο κι έφερε σχετικά γρήγορα το ματς στα ίσα με πέναλτι του Μπαριέντος στο 56’ (χέρι του Σιόντη από γύρισμα του Μαρτίνες).
Στο 68’ ο Φεράρι έσωσε πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Παντελάκη και στο 77’ «μίλησε» ο Αμρ Ουάρντα, ο οποίος με άπιαστη κεφαλιά (έπειτα από φάουλ του Μπαριέντος) έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Γκαραβέλη για το τελικό 2-1.