ΜΑΣΙΜΟ ΚΑΡΕΡΑ:

Το γκολ του Σιμόες....

Δημοσίευση: 23 Νοε 2020 20:25

Ο προπονητής της ΑΕΚ, Μάσιμο Καρέρα στάθηκε στο γκολ του Αντρέ Σιμόες μετά τη νίκη επί της ΑΕΛ με 4-1 στη Ριζούπολη.
Ο προπονητής της ΑΕΚ είπε μεταξύ άλλων: «Γνωρίζαμε ότι θα ήταν ένας δύσκολος αγώνας.

Ξέραμε ότι αντιμετωπίζαμε μία καλή ομάδα που είναι καλά κλεισμένη στην άμυνά της. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι γιατί δε δώσαμε χώρο στον αντίπαλο. Το γκολ που δεχτήκαμε ήταν από δικό μας λάθος. Αυτό που κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο ήταν να μετακινήσουμε τον Μάνταλο λίγο πιο μπροστά στο γήπεδο. Όχι ότι δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο αλλά ήταν δύσκολο να βρούμε χώρους. Για έναν προπονητή είναι σημαντικό να έχει όλους τους παίκτες διαθέσιμους, ιδιαίτερα αυτήν την περίοδο που τα παιχνίδια είναι συνεχόμενα. Είναι μία βοήθεια για να τον προπονητή να μπορεί να επιλέξει».
Για το καλύτερο γκολ της ΑΕΚ σήμερα: «Και τα τέσσερα γκολ ήταν σημαντικά γιατί μας έσπρωξαν προς τη νίκη. Αν μπορούσα να ξεχωρίσω θα έλεγα το γκολ του Σιμόες γιατί μας ξεμπλόκαρε στον αγώνα».