Νίκη με φόντο την παραμονή

Η Α.Ε. Κιλελέρ επικράτησε του Βατανιακού με 2-1 και έκανε ένα ακόμα βήμα προς την επίτευξη του στόχου της

Δημοσίευση: 08 Απρ 2024 12:30

Ένα ακόμα ουσιαστικό βήμα για την επίτευξη του στόχου της παραμονής έκανε η Α.Ε. Κιλελέρ, η οποία στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής επικράτησε στο γήπεδο Αγιάς του Βατανιακού με 2-1.

Η ομάδα του Κώστα Κατσάρα ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς μόλις στο 1ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαρούτα, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν την μπάλα και ο Παπαγεωργίου με σουτ έγραψε το 1-0.
Η Α.Ε. Κιλελέρ είχε τον έλεγχο του αγώνα και έχασε στη συνέχεια σημαντικές ευκαιρίες, με τον νεαρό Τζιάνη (τετ α τετ), ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά βασικός και τον Βαγενά.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 57’ ο Κατσαμάγκας κέρδισε πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Χασομέρης, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.
Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 81’ όταν ο Δ. Ανανιάδης με φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Α.Ε. ΚΙΛΕΛΕΡ (Κ. Κατσάρας): Μισυρλής (60’ Μπεκτέσι), Φουρκιώτης, Μπαρούτας, Αντωνίου, Χατζησαββίδης, Αλτάνης, Παπαγεωργίου (60’ Ελέζι), Κατσαμάγκας (70’ Κουκουφίκας), Χασομέρης, Τζιάνης (65’ Βλησαρούλης), Βαγενάς.
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ (Γ. Ποτουρίδης): Φιρινίδης Ι., Μάλα, Ραπτόπουλος, Χαντζαρίδης, Ανανιάδης Χ., Δημητρίου, Φιρινίδης Χ., Ανανιάδης Δ., Μιχαηλίδης, Ντόσης (71’ Λιόλιος), Μητράκας.

Ζάκυνθος-Αστέρας Πετριτή    3-0
Εθνικός Ν. Κεραμιδίου-Φήκη    3-0 (ά.α.)
Μαγνησιακός-Καστοριά    (0-3 ά.α.)
Πιερικός-Λευκίμμη    5-0
Θύελλα Κατσικάς-Εορδαϊκός    0-0
Αστήρ Λιανοκλαδίου-Θεσπρωτός    0-0