«Στάση» Ηλιούπολη για τα Χανιά

*ΓΝΩΡΙΣΑΝ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 4-2

Δημοσίευση: 09 Απρ 2024 10:07

Η Ηλιούπολη αποδεικνύεται κακός δαίμονας για τα Χανιά, τα οποία υποχρέωσε

σε ήττα με 4-2 στην έδρα της για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ στη Super League 2 (Β’ Όμιλος).
Μετά τη νίκη στην κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος, η ομάδα των νοτίων προαστίων επιβλήθηκε των Κρητών και στη διαδικασία του μίνι πρωταθλήματος ανόδου, προς τέρψη της Athens Kallithea FC, που είχε ρεπό, αλλά είδα τα Χανιά να παραμένουν στους 28 βαθμούς, μαζί της.
Μάλιστα, τα Χανιά προηγήθηκαν στην αντίπαλη έδρα, ανοίγοντας το σκορ με τον Παναγιώτου στο 6ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Παντελίδης στο 23’. Η αθηναϊκή ομάδα πέτυχε άλλα δύο γκολ στο β’ ημίχρονο (49’ Μπουσάι, 68’ Παντελίδης), την ώρα που οι φιλοξενούμενοι... σημάδευαν τα δοκάρια, στο 51’ με τον Κόλα και στο 86’ με τον Λεμονή.
Στο 88’ ο Μάναλης μείωσε για τα Χανιά κι έδωσε ελπίδες για τον βαθμό, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Άντο διαμόρφωσε το τελικό 4-2.
Για τα πλέι άουτ στον ίδιο όμιλο, Αιγάλεω και Διαγόρας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 (59’ Μπουλάρι - 90’+4 Λεσάι) στην έδρα της αθηναϊκής ομάδας, ενώ η Παναχαϊκή νίκησε με 2-0 (21’ Ζέκοφ, 52’ πεν. Ντε Τομάς) τον Παναθηναϊκό και τον άφησε τελευταίο.