ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΜΕ 79-74

«Πάγωσε» στη Φλώρινα ο ΓΣ Φαρσάλων

Δημοσίευση: 19 Ιαν 2017 11:20

Την τρίτη ήττα σε 12 αναμετρήσεις γνώρισε ο Γ.Σ. Φαρσάλων, αυτή τη φορά στην παγωμένη Φλώρινα από τον τοπικό Αριστοτέλη 79-74 στο πλαίσιο της 11ης εμβόλιμης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής του μπάσκετ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, σε συνδυασμό με το νωθρό ξεκίνημα των φιλοξενουμένων κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 9 πόντων (24-15). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν ένα προβάδισμα 8 πόντων μέχρι το 30’ (62-54), ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΓΣ Φαρσάλων πέρασε στην αντεπίθεση μείωσε, στο σκορ, όμως δεν μπόρεσε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 44-35, 62-54, 79-74.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Μαυρουδίου): Τούζος 17 (1), Κέκελης 25 (6), Τέρπος, Μήλιος 4, Σκαρλάτος (13 (2), Παπαδόπουλος, Γυμνοπουλος 10 (1), Καραβατάκης 2, Βασιλείου 8, Δάμος.

ΦΑΡΣΑΛΑ (Λιάγκας): Παπακώστας 9, Ίλτζογλου 20 (2), Αναγνωστόπουλος Χ. 10 (2), Ντόνας 9 (3), Τσιλούλης, Ντίνος, Αναγνωστόπουλος Γ. 15 (1), Μακρής, Φούντας 11 (1), Κούργιας.

Απόλλων Καλ.- Ζαγοροχώρια       60-48

Αριστοτέλης Φλ.-Φάρσαλα          79-74

Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών          65-58

Τιτάνες Παλαμά-Διόσκουροι Κοζ.              68-59

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ευκαρπία              73-70