ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ Α.Ο. ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΑΜΠΕΛΩΝΑ «ΕΥ ΖΗΝ»

Υψωσαν τη γαλανόλευκη στα Τίρανα

• Σε διεθνές πρωτάθλημα κατέκτησαν ένα χρυσό και δύο χάλκινα μετάλλια

Δημοσίευση: 23 Αυγ 2017 15:50

Μεγάλη η συγκίνηση για τους μικρούς του Α.Ο. Ταεκβοντό Αμπελώνα «Ευ ζην», που ύψωσαν τη γαλανόλευκη σημαία μας στο ψηλότερο σκαλοπάτι του βάθρου, στο διεθνές ανοιχτό πρωτάθλημα «6th Top Tirana Open», στα Τίρανα της Αλβανίας.

Κατέκτησαν σε σύνολο 4 αθλητών του συλλόγου που συμμετείχαν, ένα χρυσό και δύο χάλκινα μετάλλια.
Η κόρη του δασκάλου Μπάμπη Ντόβα, Ειρήνη Ντόβα κατέλαβε την 1η θέση και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Κορασίδων -36 κιλά ενώ την πλαισίωσαν με την κατάκτηση της 3ης θέσης και του χάλκινου μεταλλίου οι συναθλητές της Νίκος Νικολάου κατ. Παίδων -41 κιλά και Γρηγόρης Κατίνας στην κατ. Παίδων -63 κιλά. Πολύ καλή εμφάνιση και από τον Ευθύμιο Στάρτσο ο οποίος προσπάθησε φιλότιμα, αλλά δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του αθλητή από το Μοντενέγκρο. Γενικά ήταν μια πολύ καλή εμπειρία και για τους τέσσερις συμμετέχοντες αθλητές, που έδειξαν πως το μέλλον τους ανήκει.
Την απόλυτη ικανοποίησή τους εξέφρασαν το δ.σ. του ομίλου και η πρόεδρος κ. Κωνσταντίνα Γκαγκανιάρα για τις συνεχείς επιτυχίες που οφείλονται στην εξαιρετική δουλειά που γίνεται από τους προπονητές Χαράλαμπο Ντόβα και Μιχάλη Λάκη.