ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΚΙΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΑΣΕ 2-1

Κρίμα για τον Δωτιέα

* Προηγήθηκε στο 3΄με τον Γιούρι Τανάκα

Δημοσίευση: 17 Μαρ 2016 7:50

Αν και πραγματοποίησε καλή εμφάνιση χθες στο Κίτρος ο Δωτιέας, έχασε τελικά από την τοπική Πύδνα, με σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με γκολ από τα αποδυτήρια. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Γιούρι Τανάκα με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1. Όμως στο 26' ο Τσιούνης θα φέρει το ματς στα ίσα. Ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στην επανάληψη ενώ η ομάδα της Αγιάς προσπαθούσε για να πετύχει ένα δεύτερο γκολ, αυτό το σημείωσε τελικά η Πύδνα.

Στο 60΄ο Δήμας με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και το 2-1 παρέμεινε ως τελικό αποτέλεσμα.

Τον αγώνα διηύθυναν οι κ. Καρατέρπος, Παπαδόπουλος, Μπαλιάγκας (Κοζάνης).

ΠΥΔΝΑ ΚΙΤΡΟΥΣ (Αποστόλης Στύλος): Ταταρίδης, Λαζαρίδης, Ραπτόπουλος, Δημητρίου, Πετρουζέλης, Κουτσιόπουλος, Δήμας, Παυλίδης (73' Χάμος), Καμπλιώνης, Μακράκης (86' Σαβελίδης), Τσιούνης (65' λ.τ Κυπαρίσσης).

ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Μάλτζαρης, Λάιος, Γούτος, Τσακάλι (45' Σούλι), Κόκκας (75' Καραγιάννης), Ντακούλας, Μανακούσιος, Γιούρι Τανάκα (46' Τσιρογιάννης), Πέδρο, Γκουντρουμπής, Τσατσαλίδης.