Έπρεπε το σκορ να είναι 5-0

* Θα δώσουμε τη μάχη της σωτηρίας μέχρι το τέλος

Δημοσίευση: 22 Μαρ 2016 9:30

Του Χρήστου Αρχοντούλη

Ο Δωτιέας ήταν ο μεγάλος νικητής στο τοπικό ντέρμπι με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, κερδίζοντας τον αντίπαλό του με 2-0.

Σκορ που διαμορφώθηκε στην επανάληψη και οι τρεις βαθμοί που πήραν οι «κόκκινοι» τους βοηθούν να αντιμετωπίζουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Χαρακτηριστικές είναι οι δηλώσεις του προέδρου της ομάδας Γρηγόρη Γουργιώτη, ο οποίος επισήμανε τα εξής: «Καταρχάς το σκορ στον προχθεσινό αγώνα με τον Οικονόμο έπρεπε να είναι 5-0 αντί 2-0 και είναι αναγκαίο να διευκρινίσουμε τα εξής: Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε δοκάρι με τον Τανάκα και ευκαιρίες με τον ίδιο παίκτη αλλά και τους Γκουντρουμπή, Τσατσαλίδη.

Επίσης, μπορεί ο Οικονόμος να κάνει λόγο για δυο πέναλτι που δεν ήταν κατά την άποψή μας, αλλά σε εμάς δεν δόθηκε ένα πεντακάθαρο πέναλτι στο 50΄, σε ανατροπή του Τσατσαλίδη.

Όσον αφορά τώρα στη μάχη της σωτηρίας, εμείς θα τη δώσουμε μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος και ευελπιστώ ότι θα τα καταφέρουμε.

Τίποτα ακόμη δεν τελείωσε και σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχουμε, θα εξαντλήσουμε κάθε πιθανότητα με τη βοήθεια πάντα των φιλάθλων μας, για να παραμείνει η ομάδα στη Γ' Εθνική κατηγορία».