Ισοπαλία στη Λεωφόρο

Δημοσίευση: 11 Μαρ 2018 15:09

Για 87 λεπτά ο Αστέρας Τρίπολης κρατούσε το «διπλό»... Ευρώπης στο «Απόστολος Νικολαΐδης», αλλά ο Ρόμπιν Λουντ είχε διαφορετική άποψη. Το υ

πέροχο γκολ του Φινλανδού διεθνούς μέσου «έσωσε την παρτίδα» για τον Παναθηναϊκό, που αναδείχθηκε ισόπαλος, 1-1, με τους Αρκάδες κι έμεινε «ζωντανός» στο κυνήγι της 5ης θέσης, που δίνει το ευρωπαϊκό «εισιτήριο». Ο Μανιάς στο 69΄ με κεφαλιά είχε βάλει μπροστά στο σκορ τον Αστέρα, ωστόσο ο Λουντ ήταν αυτός που «μίλησε» τελευταίος (87΄).

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν και ο Πανιώνιος με τον Ατρόμητο στη Νέα Σμύρνη σε ένα ματς με καλό ρυθμό και πολλές φάσεις -κυρίως στο Β΄ ημίχρονο- για την 25η αγωνιστική της Super League. Σκόρερ των «κυανέρυθρων» ήταν ο Σπιριντόνοβιτς στο 48΄ και 59΄, ενώ η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι μείωσε στο 66΄ με τον Κωτσόπουλο, που είχε περάσει λίγο νωρίτερα στον αγώνα στη θέση του Ντάουντα. Το τέρμα της ισοφάρισης σημείωσε ο Ουάρντα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με εκπληκτική κεφαλιά.