Οι «ερυθρόλευκοι» έβαλαν τέλος στο αρνητικό τους σερί και πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, αν και έχασαν σωρεία ευκαιριών, ενώ είχαν και δύο δοκάρια με τον Χριστοδουλόπουλο. Ο Τοροσίδης στο 66' και ο Φορτούνης (81') σημείωσαν τα γκολ για τους Πειραιώτες.
ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ: Μπονεφουά, Μπίσεβατς, Σνελ, Κρούσκα, Στολτς (65' Μελισέ), Κουτιριέ, Κρουζ (51' Σινάνι), Γιορντάνοφ, Πρέμπεχ, Ελ Χρίτι (74' Κένια),Τουρπέλ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Τοροσίδης (69' Ελαμπντελαουί), Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Ποντένσε, Φορτούνης, Ναουέλ (78' Νάτχο), Γκερέρο (16' λ.τ. Χριστοδουλόπουλος).
ΗΤΤΗΘΗΚΕ Ο ΠΑΟΚ
Θύμα έκπληξης έπεσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ηττήθηκε στην Τούμπα από την ουγγρική Βίντι με 2-0. Μετά το αποτέλεσμα αυτό ήρθαν σε σημείο ίσης αφετηρίας και οι τρεις διεκδικητές του δεύτερου εισιτηρίου για την πρόκριση στη φάση των "32" στον 12ο όμιλο. Τα γκολ της Βίντι σημείωσαν οι Χούστι (12’) και Στοπιρά (45+1’). Πλέον ο ΠΑΟΚ καλείται να καλύψει τη χθεσινή απώλεια στον επαναληπτικό αγώνα της Βουδαπέστης στις 8 Νοεμβρίου.
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τόσκα, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Σάχοφ (52' Πρίγιοβιτς), Κάνιας, Πέλκας, Ελ Καντουρί, Λημνιός (46' Ουάρντα) και Καρέλης (66' Μπίσεσβαρ).
ΒΙΝΤΙ: Κόβασιτς, Βινίσιους, Φιόλα, Χάτζιτς, Χούστι (73' Κόβατς), Νέγκο, Πατκάι, Στοπιρά, Γιουχάι, Σκέποβιτς (65' Χότζιτς) και Μιλάνοφ (79’ Νικόλοφ).
ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1ος όμιλος
ΑΕΚ Λάρνακας - Λουντογκόρετς 1-1 Ζυρίχη - Λεβερκούζεν 3-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ζυρίχη 5-2 9 Λεβερκούζεν 9-7 6 Λουντογκόρετς 3-5 1 ΑΕΚ Λάρνακας 3-6 1
2ος όμιλος
Λειψία - Σέλτικ 2-0 Σάλτσμπουργκ - Ρόζενμποργκ 3-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Σάλτσμπουργκ 9-3 9 Λειψία 7-4 6 Σέλτικ 2-5 3 Ρόζενμποργκ 1-7 0
3ος όμιλος
Κοπεγχάγη - Σλάβια Πράγας 0-1 Ζενίτ - Μπορντό 2-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ζενίτ 4-2 7 Σλάβια Πρ. 2-1 6 Κοπεγχάγη 3-3 4 Μπορντό 2-5 0
4ος όμιλος
Σπάρτακ Τρνάβα - Ντιναμό Ζ. 1-2 Αντερλεχτ - Φενέρμπαχτσε 2-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ντιναμό Ζ. 8-2 9 Φενέρμπαχτσε 5-6 4 Σπάρτακ Τρνάβα 2-4 3 Άντερλεχτ 2-5 1
5ος όμιλος
Σπόρτινγκ Λ. - Άρσεναλ 0-1 Καραμπάχ - Βόρσκλα 0-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Άρσεναλ 8-2 9 Σπόρτινγκ Λ. 4-2 6 Βόρσκλα 4-6 3 Καραμπάχ 0-6 0
6ος όμιλος
Ντουντελάνζ - Ολυμπιακός 0-2 Μίλαν - Μπέτις 1-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μπέτις 5-1 7 Μίλαν 5-3 6 Ολυμπιακός 3-3 4 Ντουντελάνζ 0-6 0
7ος όμιλος
Βιγιαρεάλ - Ραπίντ Βιένης 5-0 Ρέιντζερς - Σπάρτακ Μόσχας 0-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Βιγιαρεάλ 10-5 5 Ρέιντζερς 5-3 5 Ραπίντ Β. 3-8 3 Σπαρτάκ Μ. 3-5 2
8ος όμιλος
Μαρσέιγ - Λάτσιο 1-3 Αϊντραχτ Φρ. - Απόλλων Λεμ. 2-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αϊντραχτ Φρ. 8-2 9 Λάτσιο 6-6 6 Μαρσέιγ 4-7 1 Απόλλων Λεμ. 3-7 1
9ος όμιλος
Μπεσίκτας - Γκενκ 2-4 Σάρπσμποργκ - Μάλμε 1-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Γκενκ 7-5 6 Μάλμε 3-3 4 Σάρπσμποργκ 5-5 4 Μπεσίκτας 5-7 3
10ος όμιλος
Σεβίλη - Ακχισάρ 6-0 Σταντάρ Λιέγης - Κράσνονταρ 2-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Σεβίλη 12-3 6 Κράσνονταρ 4-3 6 Σταντάρ Λ. 5-7 6 Ακχισάρ 1-9 0
11ος όμιλος
Ρεν - Ντιναμό Κιέβου 1-2 Γιάμπλονετς - Αστάνα 1-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ντιναμό Κ. 6-5 5 Αστάνα 5-3 5 Ρεν 3-5 3 Γιάμπλονετς 3-4 2
12ος όμιλος
ΠΑΟΚ - Βίντι 0-2 Τσέλσι - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 3-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Τσέλσι 5-1 9 Βίντι 2-3 3 ΠΑΟΚ 4-4 3 ΜΠΑΤΕ 3-6 3