ΚΕΡΔΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΟΥΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥΣ 2-1

* ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΠΡΟΕΒΑΛΑΝ ΣΘΕΝΑΡΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 76’

Δημοσίευση: 22 Σεπ 2011 3:15 | Τελευταία ενημέρωση: 24 Σεπ 2015 13:38
ΑΓΙΑ (Γραφείο «Ε»)
Του Γιάννη Γουργιώτη
Ασταμάτητος μοιάζει να ‘ναι φέτος ο Δωτιέας Αγιάς πετυχαίνοντας ακόμη μια νίκη χθες το απόγευμα στο γήπεδό του στον αγώνα κυπέλλου με την ομάδα αυτή τη φορά των Ατρομήτων, της Θύελλας Λάρισας, που προέβαλε σθεναρή αντίσταση και αγωνίσθηκε φιλότιμα.
Οι Αγιώτες επιβλήθηκαν με 2 – 1 των αντιπάλων τους (1 – 1 σκορ ημιχρόνου) παρουσία αρκετών φιλάθλων, κάτω από φθινοπωρινές συνθήκες και βροχερό γενικά καιρό.
Το σκορ άνοιξε για το Δωτιέα στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από εξαιρετική ενέργεια του Καλόγηρου από αριστερά, σέντρα στο κέντρο της άμυνας και αυτογκόλ των φιλοξενουμένων (Γώγας), οι οποίοι ισοφάρισαν επτά λεπτά αργότερα στο 22’, με τον Γκαραγκούνη. Την αγωνία των γηπεδούχων για την τελική έκβαση «έσβησε» ο Τζιόλας στο 82ο λεπτό, ο οποίος βρήκε δίχτυα μετά από σέντρα του Μαλάκου και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.
Τον αγώνα διηύθυναν οι κ. Μπουμαρσόπουλος, Γιάντσης, Βασιλός.
ΔΩΤΙΕΑΣ (Γιάννης Μπουρνάκας): Γιολδάσης, Τσάκε, Τσάκαλι (55’ Μπάγκας), Ρέντζας, Βερβέρης, Μάντζαρης (85’ Παντελιάδης), Γκρέτσης, Τζιόλας, Καλόγηρος, Σιμούλης (62’ Γεωργούλας), Μαλάκος.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Θοδωρής Βουτυρίτσας): Ζαχαρόπουλος, Κουτζούμης, Γώγας (37’ Αλεξόπουλος), Γκαραγκούνης, Χρήστου, Κατσιάνος, Βουτυρίτσας (60’ Κοκκάλας), Ζησάκης, Γκουντάρας (65’ Νταφόπουλος), Χατζής, Αγόρας.