ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

Πρόταση της Νίκης Βόλου στον Μιχ. Ζιώγα

* Και από την ομάδα του Πιερικού

Δημοσίευση: 20 Οκτ 2015 8:14

Μια ημέρα μετά την παραίτηση του Λεωνίδα Μπίλλη από την τεχνική ηγεσία της Νίκης Βόλου, οι διοικούντες της ομάδας κινήθηκαν άμεσα προκειμένου να βρεθεί ο αντικαταστάτης του.

Και πληροφορίες που έκαναν λόγο ότι αντικαταστάτης του ενδέχεται να είναι ο Λαρισαίος τεχνικός Μιχάλης Ζιώγας, επιβεβαιώθηκαν από τον ίδιο με τον οποίο επικοινωνήσαμε.

Μάλιστα χθες το βράδυ αναμενόταν να συναντηθούν οι δυο πλευρές στη γειτονική πόλη για να οριστικοποιηθεί ή όχι η συνεργασία.

Στην περίπτωση που δεν επέλθει συμφωνία, από τον Βόλο έγινε γνωστό ότι ακούσθηκαν και τα ονόματα των Τσίρκοβιτς(πρώην παίκτης του Απόλλωνα Λάρισας), Κουρμπανά και Χαραλαμπίδη.

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ…90’+9 ΣΤΗ ΝΕΑ ΑΓΧΙΑΛΟ

Επεισοδιακό ήταν το προχθεσινό παιχνίδι στη Νέα Αγχίαλο, όπου ο φιλοξενούμενος Αχιλλέας Νεοκαισάρειας ισοφάρισε στο 90΄+9 σε 1-1 με τον Λαζαρίδη κι ενώ στο 55΄ο Αναστασίου είχε ανοίξει το σκορ(1-0).

Στο 49΄αποβλήθηκαν με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Δημητριάδης της Νέας Αγχιάλου και ο Κατσιαμήτας της Νεοκαισάρειας.

Και στο 75' ο διαιτητής έδειξε κίτρινη κάρτα στον Σκούρτι για χτύπημα εκτός φάσης και όχι κόκκινη όπως ζήτησαν οι γηπεδούχοι, ενώ πετάχθηκε από κάποιον φίλαθλο ποτήρι με καφέ προς τον ρέφερι που διέκοψε προσωρινά το ματς για οκτώ λεπτά. Με τη συμπλήρωση των 90΄, ο κ. Λάμπρου φώναξε 10 λεπτά καθυστερήσεις και στο 9ο εξ αυτών, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Λαζαρίδη. Λίγο πριν, είχε αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη ο Κοτζαθανάσης της Νέας Αγχιάλου.

17. Αχέρων Καναλακίου 0- 5  1

* Η Νίκη Βόλου έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Π.Ε. Super League και ο Πιερικός έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Football League. Όμως η ΕΠΟ καταχωρεί κανονικά τη βαθμολογία των δυο ομάδων που έχουν προσφύγει στο διαιτητικό δικαστήριο και εκκρεμεί η αποφασή του.