Η όμορφη αυτή εκδήλωση θα γίνει στο «Χατζηγιάννειο» Πνευματικό Κέντρο την Τρίτη 27/2 και ώρα 19:00.
Η βράβευση θα γίνει σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία, που κοινοποίησαν οι σύλλογοι για τους Λαρισαίους αθλητές- αθλήτριες που αγωνίσθηκαν σε συλλόγους της Λάρισας και διακρίθηκαν το 2017 στις παρακάτω κατηγορίες:
α) - 1η, 2η, 3η θέση σε Πανελλήνια πρωταθλήματα Ανδρών - Γυναικών, -1η, 2η, 3η θέση στα υπόλοιπα πρωταθλήματα έως και παμπαίδων Α– παγκορασίδων Α.
β) 1η έως και 6η θέση σε Βαλκανικές διοργανώσεις και διεθνείς συναντήσεις επιπέδου εθνικών ομάδων που διοργανώνονται από Ομοσπονδίες.
γ ) 1η έως και 8η θέση σε Πανευρωπαϊκές ή Παγκόσμιες διοργανώσεις.
Οι αθλητές που θα βραβευθούν είναι:
• Τιμητικές Βραβεύσεις
1 - Παναγιώτης Ντικούδης-Εθνική Ομάδα Μπάσκετ Κωφών-4η θέση Ολυμπιακούς Αγώνες
2 - Αθηνά Ζερβα-Προπονήτρια Εθνικής Ομάδας Κωφών Γυναικών -Χρυσό Ολυμπιακούς Αγώνες
ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ ΤΟ 2017
• ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ
Α/Α - ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ - ΣΥΛΛΟΓΟΣ - ΑΓΩΝΙΣΜΑ - ΑΓΩΝΑΣ - ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΘΕΣΗ
* ΑμεΑ
1 - Φλέγκα Θεοδώρα - Α.Σ. «Ο Θεσσαλός» - Δισκοβολία - Πανελλ. πρωτ/μα - Γυναικών - 1η
2 - Μάλλιος Νικόλαος - Ακόντιο - Πανελλ. πρωτ/μα - Γυναικών - 3ος
3 - Αγγλόπουλος Πυλος - Σφαιροβολία - Πανελλ. πρωτ/μα - Ανδρών - 3ος
* Κολύμβηση
1 - Καταραχιά Ευαγγελίνα - ΝΟΛ - Κολύμβηση - Παν/νιο πρωτ/μα - Νεανίδων - 3η
2 - Χαλιαμπάλια Γεωργία - ΝΟΛ - Κολύμβηση - Παν/νιο σχ. πρωτ/μα - 3η
* Ρυθμική Γυμναστική
1 - Τσιονάρα Ειρήνη-Σπυριδούλα - Ρυθμική-ΓΕΛ - Ρυθμική - Τελ. Περιφέρειας - Κορασίδων - 2η
2 - Τζιατζιά Ιωάννα-Αννα - Ρυθμική - Παν/νιο πρωτ/μα - Γυναικών - 1η
3 - Χαρατσίδη Αννα - Ρυθμική - Παν/νιο πρωτ/μα - γυναικών - 1η
4 - Ζάχου Ανδρομάχη - Ρυθμική - Παν/νιο πρωτ/μα - Γυναικών - 1η
5 - Κανιούρα Αγγελική - Γ.Σ. Νικη - Ρυθμική - Παν/νιο πρωτ/μα - Παγκορασίδων - 1η
6 - Μπουτσιώλη Βάια - Α.Σ. Ατλας - Αρση Βαρών - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 2η
7 - Μπουτσιώλης Βησσαρίων - Αρση Βαρών - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 2ος
* Τένις
1 - Λάκη Μικαέλα - Φοίβος Τένις - Τένις - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 1η
2 - Δαγκλής Χρηστ-Παναγιώτη - Τένις - Παν/νιο πρωτ/μα - Νέων-Ανδρών - 2ος
3 - Μισδραχής Λέανδρος - Τένις - Παν/νιο πρωτ/μα - Νέων-Ανδρών - 2ος
4 - Γραμματικούλης Απόστολος - Τένις - Τένις - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 1ος
5 - Πατρωνίδη Ειρήνη-Ασημίνα - Τένις - Παν/νιο σχ. πρωτ/μα - 2η
* Στίβος
1 - Γρηγορίου Απόστολος - ΕΑΛ Στίβος - Στίβος-400 εμπ. - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 1ος
2 - Τσαντζαλής Χρήστος - Στίβος-150 μ. - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 2ος
3 - Γρηγορίου Κων/νος - Στίβος-150 μ. - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 3ος
4 - Γαμβρούλας Γεώργιος - Στίβος-Μήκος - Παν/νιο Σχ. πρωτ/μα - Παμπαίδων - 3ος
5 - Καβακλίκης Γεώργιος - Στίβος - Παν/νιο Σχ. πρωτ/μα - 3ος
6 - Παρασκευούδης Χρήστος - Στίβος - Παν/νιο Σχ. πρωτ/μα -
7 - Καφφές Αλέξανδρος - Στίβος-4χ80 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 3ος
8 - Αλεξούλη Χάιδω - Πελασγός - Στίβος-Μήκος - Παν/νιο πρωτ/μα - Γυναικών - 1η
9 - Παπαμαργαρίτης Βασίλειος - Στίβος4χ100 - Παν/νιο πρωτ/μα - Εφήβων - 2ος
10 - Φιλίππου Παναγιώτης - Στίβος4χ100 - Παν/νιο πρωτ/μα - Εφήβων - 2ος
11 - Μασούρας Αθανάσιος - Στίβοςχ400 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 1ος
12 - Μασούρας Απόστολος - Στίβοςχ400 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 1ος
13 - Περλέρο Απόστολος - Στίβοςχ400 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 1ος
14 - Μάγγος Νικηστρατος - Στίβοςχ100 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 2ος
15 - Τσαγγαλιάς Θεόδωρος - Στίβοςχ100 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 2ος
16 - Ζιάρα Μαρία - Στίβοςχ400 - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 3η
17 - Ντάσιου Νεκταρία - Στίβοςχ400 - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 3η
18 - Μιχαλιού Μαρία - Στίβοςχ400 - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 3η
19 - Πατσίδου Γεωργία - Στίβοςχ400 - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 3η
20 - Μιχαλιός Απόστολος - Στίβος4χ100 - Παν/νιο πρωτ/μα - Εφήβων - 3ος
21 - Κωτούλας Σπυρίδωνας - Στίβος4χ100 - Παν/νιο πρωτ/μα - Εφήβων - 3ος
22 - Κανελόπουλος Σωτήρης - Στίβος4χ300 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 1ος
23 - Δημοβέλης Αναστάσιος - Στίβος4χ300 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 1ος
24 - Καραβιδας Στυλιανός - Στίβος4χ80 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 2ος
25 - Πρεβίστας Χρήστος - Στίβος4χ80 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 2ος
26 - Γκαραβέλας Ηλίας - Στίβος4χ400 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 1ος
27 - Σουφλιά Φωτεινή - Στίβος-150 Μ - Παν/νιο πρωτ/μα - Παγκορασίδων - 3η
28 - Χαρβάτης Δημήτριος - Στίβος4χ80 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 2ος
29 - Μπουζούκης Γεώργιος - Στίβος4χ80 - Παν/νιο πρωτ/μα - Παμπαίδων - 2ος
* Τζούντο
1 - Καμπά Νικολέτα-Σοφία - Τζούντο-Προμηθέας - Τζούντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Νεανιδων - 3η
2 - Καρανίκα Ελένη - Τζούντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Γυναικών - 2η
3 - Κουτσιώρη Μαρία-Αντωνία - Τζούντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 1η
4 - Στεργίου Γεώργιος - Τζούντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 3ος
5 - Βανακάρας Κων/νος - Τζούντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 2ος
6 - Χονδρονάσιος Νικόλαος - Τζούντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 2ος
* Ποδηλασία
1 - Ποδηλατικός Γ.Σ.Λ. - Ποδηλασία - Παν/νιο πρωτ/μα - 3ος
2 - Καρατσίβης Παναγιώτης - Γυμ.Ποδ/κος - Ποδηλασία - Παν/νιο Σχ. πρωτ/μα - Παίδων - 1ος
3 - Λέλας Αντώνιος - Παν/νιο πρωτ/μα - Εφήβων - 2ος
4 - Κόκκαλης Δημοσθένης - Παν/νιο Σχ. πρωτ/μα - Παίδων - 1ος
5 - Μιχάκη Αρετή - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 3η
6 - Σεκλειζιώτης Ευάγγελος - Παν/νιο Σχ. Πρωτ/μα - Εφήβων - 2ος
* Ταεκβοντο-Πάλη
1 - Καλτέκη Φαίδρα - Διας - Ταεκβοντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Νεανιδων - 2η
2 - Μπακάλη Ηλιάνα - ΑΣ Λάρισας - Ταεκβοντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 1η
3 - Βακάλη Ελένη - Ταεκβοντο - Παν/νιο πρωτ/μα - Κορασίδων - 3η
4 - Κυριακόπουλος Γεώργιος - Παλη-ΕΑΛ - Παν/νιο πρωτ/μα - Ανδρων - 2ος
5 - Κρίκης Πέτρος - Πάλη - Παν/νιο πρωτ/μα - Ανδρών - 3ος
6 - Αποστολίδης Γεώργιος - Πάλη - Παν/νιο πρωτ/μα - Παίδων - 3ος
* Σκι
1 - Παλάντζα Ραφαηλία - ΕΟΣ Λάρισας - Σκι - Παν/νιο πρωτ/μα - Παγκορασίδων - 1η
* Ποδόσφαιρο
1 - Απόλλων - Ποδόσφαιρο - Πρωταθλητής Γ’ Εθνικής - 1ος